Dziecięcy cosplay - stroje, które kochają nasze pociechy

Czy słyszałeś kiedyś, o czymś takim, jak cosplay? Istnieje duże prawdopodobieństwo, że Twoje dziecko wie na ten temat więcej, niż Ty! Nie ma się jednak, czego obawiać. Cosplay to nic innego, jak artystyczne hobby, w ramach którego osoby nazywane cosplayerami tworzą przebrania i wcielają się w jakąś fikcyjną postać. Zjawisko to staje się na tyle popularne, że sklepy prześcigają w ilości oferowanych kostiumów i coraz więcej dzieci podąża za tą modą. Dziś mamy dla Ciebie 3 stroje, która z pewnością pokocha Twoja pociecha!

Skąd wziął się cosplay?

Termin cosplay narodził się w Japonii w 1984 roku, ale za początki tego zjawiska uważa się konwent 1st World Science Fiction Convention, który odbył się w Nowym Jorku już w 1939 roku. Cosplayowanie odnosić się może do każdej sytuacji, w której istotną rolę odgrywa jakiś strój i zmiana charakteru, a miejscem występu nie zawsze jest scena czy konwent. Cosplayerzy inspiracje czerpią z wielu źródeł, ale najpopularniejszymi z nich są komiksy, a zwłaszcza manga oraz anime. Dotyczy to jednak również seriali telewizyjnych, filmów aktorskich i animowanych oraz gier wideo.

Cosplay bardzo mocno rozwija się do dziś. W latach 90. zyskał miano fenomenu w wielu częściach Azji, a szczególnie w Japonii i to właśnie z tą częścią świata jest najbardziej kojarzony. Tam też możemy spotkać najwięcej cosplayerów, ale niemal na całym świecie zobaczymy ich także na różnego rodzaju zlotach fanów fantastyki oraz kultury azjatyckiej, a coraz częściej także w codziennym życiu, gdyż dzieciaki – nawet w Polsce – naprawdę pokochały przebieranki.

A teraz przedstawimy Wam 3 stroje cosplay, które w ostatnim czasie najbardziej zyskują popularność wśród dzieciaków w naszym kraju. 

1. Nezuko Kamado (Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba)

Strój ten składa się z następujących elementów: różowe kimono w gwiaździste wzory, obi – pas w biało-czerwoną kratkę z tasiemką do przewiązania w talii, czarne haori, czyli peleryna, kokarda do włosów, akcesorium bambusowego ustnika, getry wraz z tasiemkami, białe skarpetki, sandały zori oraz specjalna peruka.

2. Nobara Kugisaki (Jujutsu Kaisen)

To przebranie wymaga następujących elementów: mundurek szkolny, na który składa się czarna spódnica oraz kurtka zapinana na guziki, czarne pończochy, pas do trzymania gwoździ, młotka i słomianej lalki oraz oczywiście specjalna peruka, bez której nie może obyć się żaden prawdziwy cosplayer.

3. Yumeko Jabami (Kakegurui)

Aby stworzyć ten strój potrzebne Ci będzie kilka rzeczy, takich jak: mundurek akademicki, na który składa się marynarka z czarnymi detalami, biała koszula oraz spódnica w kratę, czarne zakolanówki, minimalistyczny krawat lub muszka, karta identyfikacyjna oraz – jak wszędzie – odpowiednia peruka.

Czy Twoje dziecko czyta mangę lub ogląda anime? A może jest fanem przebieranek lub bardzo interesuje się cosplayem? Jeśli tak, to koniecznie zainteresuj się tym tematem i pomóż mu rozwijać jego hobby np. poprzez zakupienie mu wyjątkowego stroju.