Jak zadbać o higieniczną czystość ubrań bez obaw o ich kondycję, trwałość i uszkodzenia?

Kiedyś tkaniny się wygotowywało, by je zdezynfekować. Dzisiaj dostępne są technologie, które pozwalają na higieniczną czystość naszych ubrań, bez narażania ich na zbyt częste pranie, wysokie temperatury, a także dużą ilość detergentów. Dzięki temu mniej się niszczą, a my możemy się nimi dłużej cieszyć.

Innowacyjna technologia z wykorzystaniem pary

Para ma właściwości dezynfekujące, neutralizujące zapachy, a także niweluje zagniecenia. LG stworzyło wyjątkowy system parowy Total Clothing Care Solution, który doprowadza nasze ubrania do higienicznej czystości. System parowej pielęgnacji ubrań to połączenie trzech urządzeń: szafy parowej, pralki i suszarki. Myśl jaka mu przyświeca: pierz raz w tygodniu, odświeżaj nawet codziennie.

System parowy Total Clothing Care SolutionSystem parowy Total Clothing Care Solution fot. materiały promocyjne

Higieniczna czystość

Ostatni rok zdecydowanie zmienił nasze podejście do higieny. Częściej myjemy ręce, nosimy maseczki, staramy się zachować bezpieczny dystans od innych przechodniów. Nie da się jednak uniknąć tego, że w sklepie, autobusie czy w poczekalni do lekarza narazimy się na kontakt z drobnoustrojami czy alergenami, przenosząc je na naszej garderobie. Siedząc na krześle, stykamy się ubraniem z powierzchnią, która przeważnie nie jest czysta. Czy to oznacza, że po powrocie z zewnątrz powinniśmy wszystko prać - również okrycia wierzchnie? Byłoby to bardzo kosztowne, czasochłonne i przede wszystkim niekorzystne dla naszych płaszczy, kurtek czy spodni.

Zamiast prania, możemy dezynfekować nasze ubrania za pomocą szafy parowej LG Styler z technologią TrueSteam™. TrueSteam™ zabija alergeny i bakterie, jakie znajdują się na naszej odzieży. Nie wymaga to użycia żadnych detergentów, które mogą wywoływać alergie, są niekorzystane dla środowiska, a zbyt silne mogą zniszczyć ubrania. Szafa parowa jest bezpieczna nawet dla tkanin, których nie pierze się w pralce - na przykład wełnianych płaszczy, czapek, jedwabnych bluzek, zabawek dziecięcych czy poduszek.

To doskonałe rozwiązanie dla osób aktywnych. W szafie parowej możemy odświeżyć nasze adidasy, kurtkę sportową, czy rękawiczki do biegania. Sprzęt niweluje z tekstyliów nieprzyjemne zapachy. W krótkim czasie możemy pozbyć się woni smogu, jedzenia i papierosów. Osoby preferujące elegancki styl docenią natomiast to, że LG Styler usuwa drobne zagniecenia i powoduje, że ubrania wyglądają schludnie i estetycznie. Co więcej, korzystając z szafy parowej oszczędzamy dużo czasu i pieniędzy – to szybsze i tańsze niż klasyczne pranie z suszeniem czy zanoszenie ubrań do pralni i czekanie aż będą gotowe do odbioru.

Czyste i zadbane ubrania

Wiele z nas jest przyzwyczajonych do widoku rozstawionej w mieszaniu suszarki do ubrań. Czy faktycznie tak musi być? Nie każda część garderoby wymaga tak częstego prania, jakie jej fundujemy. Wystarczy, że będziemy odświeżać ubrania za pomocą szafy parowej LG Styler.

W wybranych pralkach i suszarkach LG jest program Allergy CareW wybranych pralkach i suszarkach LG jest program Allergy Care fot. materiały promocyjne

A jak prać, żeby ograniczyć niszczenie tkanin? O to też zadbało LG. Dzięki sztucznej inteligencji wybrane modele pralek LG Vivace rozpoznają, objętość i ciężar rzeczy w bębnie, z jakich są tkanin i same dostosowują optymalny program i czas prania. Dzięki temu nasze ukochane ubrania będą mniej narażone na zniszczenia. Zbawienne będzie dla nich także krótkie pranie programem TurboWash™360°. Pozwala on na dokładne wypranie ubrań w zaledwie 39 minut. Dzięki temu nie musimy uzależniać planu dnia od cyklu prania. Możemy wrzucić rzeczy do pralki, a w czasie trwania cyklu wyszykować się do wyjścia. Jak będziemy gotowe, to program już się skończy i ubrania będzie można rozwiesić lub wstawić do suszarki. A jak już ubrania są czyste to pralki LG za pomocą WiFi przekazują do suszarek LG informację na temat cyklu, w celu dobrania optymalnego suszenia. Poza tym specjalne czujniki wykrywają wilgoć tkanin i dobierają temperaturę oraz czas programu. Dzięki temu ubrania nie są narażone na zbyt wysokie temperatury i się nie niszczą. Suszarka LG gwarantuje bezpieczne suszenie, nawet w przypadku wełny czy delikatnych tkanin, eliminujemy ryzyko skurczenia czy odkształcenia. Ponadto usuwa alergeny, a ubrania po wyjęciu są miękkie i przyjemne w dotyku. Warto również wspomnieć, że suszarki LG mają funkcję automatycznego czyszczenia skraplacza, która pozwala nam oszczędzić czas i dodatkowo nie naraża nas na kontakt z alergenami.

W wybranych pralkach i suszarkach LG jest program Allergy Care, który usuwa do 99,9% alergenów. To doskonałe rozwiązanie dla alergików czy rodziców małych dzieci. Pozbywamy się też alergenów np. z pościeli, ręczników. Dzięki temu mamy higienicznie czyste ubrania, które dłużej z nami zostają. Skuteczność działania potwierdza certyfikat British Allergy Foundation.

Podłączenie do internetu w sprzętach LG przyda ci się też do zdalnego sterowania. Możesz załadować pralkę przed wyjściem, uruchomić wracając do domu, a potem wszystko włożyć do suszarki, która już będzie wiedziała, jaki optymalny program uruchomić. Jest to możliwe dzięki aplikacji LG ThinQ, która dostępna jest na smartfony. W aplikacji pobierzemy także dodatkowe programy prania, suszenia czy odświeżania w LG Styler oraz uzyskamy dostęp do diagnostyki.

Więcej o: