Jak czerpać przyjemność z drobnych rzeczy? Wprowadź do swojego życia małe rytuały, które uprzyjemnią Twój dzień

Żyjąc w ciągłym biegu, często nie dbamy o siebie wystarczająco uważnie. Powinniśmy nauczyć się sprawiać małe przyjemności bliskim - dzieciom, partnerowi, przyjaciołom, rodzicom, ale też sobie. Dlaczego nie zacząć od prostych rzeczy? Takich, jak chociażby delektowanie się bardziej wyrafinowanymi smakami.

Dobrym początkiem będzie wprowadzenie do naszego życia małych rytuałów, dzięki którym podziękujemy samemu sobie. Smaki mają wpływ na naszą psychikę, wywołują lub potęgują odczuwanie konkretnych emocji i kojarzą się nam z pewnymi etapami w życiu, na przykład z dzieciństwem lub najlepszymi wakacjami. Wbrew kulturowym zwyczajom, nie powinniśmy rezerwować wyjątkowych słodkości jedynie dla innych lub zachowywać ich na konkretne wydarzenie. Zamiast tego warto pozwolić sobie na odrobinę przyjemności i rozpieścić samych siebie. Tak, po prostu. 

Umiejętność czerpania przyjemności właśnie z małych chwil jest bardzo ważna, gdyż po stresującym lub zapracowanym dniu pomaga odzyskać nam równowagę i wewnętrzny spokój. Warto wprowadzić do swojego codziennego harmonogramu małe, miłe nawyki. 

Relaksująca kąpiel lub prysznic 

Gorąca woda ma działanie uspokajające i relaksujące, dlatego wzięcie długiej kąpieli lub prysznica jest dobrym pomysłem bezpośrednio przed pójściem spać. Dodatkowo łagodzi sztywność stawów oraz otwiera pory skóry, uwalniając z niej toksyny. Warto wzbogacić wodę olejkami eterycznym o przyjemnym zapachu i zapalić świecie. Niektórzy podczas kąpieli lubią pogrążyć się w myślach, a innym pomoże sięgnięcie po dobrą książkę. 

Delektowanie się smakiem

Rytuałem uprzyjemniającym dzień są również momenty, kiedy zamiast jeść w biegu, delektujemy się ulubionymi przekąskami, celebrując ich smak. Dla niektórych będzie to kubek aromantycznej kawy lub mocnej herbaty, a inny sięgną po swoją ulubioną słodkość. Dla wielu z nas takim produktem jest Ptasie Mleczko®. Nie każdy jednak wie, że jest to produkt z długą historią. Słynne pianki opracował Jan Wedel już w 1936 roku. Lekka pianka oblana czekoladą była dla Polaków czymś zupełnie nowym na tle dostępnych wówczas słodkości. Kultowy produkt pozostał z nami do dziś i nadal zachwyca. Pragnąc chwili relaksu, odkryj nowe pianki Ptasie Mleczko®. Nowość to niebiańsko lekka, waniliowa pianka oblana mocno gorzką czekoladą 80%. Pozwól, aby ta słodycz była czymś więcej niż podarunkiem lub wyrazem wdzięczności, to przyjemne przełamanie smaków jest również idealnym smakołykiem na co dzień zapewniającym jeszcze bardziej intensywne i wyraziste odczucia płynące z delektowania się tą słodyczą.

WedelWedel materiał promocyjny


 

Godzina bez mediów społecznościowych

Chociaż żyjemy w ciągłym biegu a telefon i komputer stanowi dla nas zarówno źródło pracy, jak i relaksu, powinniśmy odpocząć choć przez chwilę od niebieskiego światła, skupiając na własnych myślach. Odłącz się od sieci i zagospodaruj godzinę, na przeczytanie kolejnego rozdziału ulubionej książki lub artykułu, który poszerzy twoje horyzonty. To pozwoli ci oderwać się od trudów codzienności. Dobrą alternatywą dla czytania będą zajęcia manualne, takie jak malowanie, wyszywanie albo aktywność fizyczna, jak chociażby taniec czy gimnastyka. Najważniejsza jest świadomość, że to chwila dla nas, podczas której możemy pobyć sam na sam z własnym ja. 

Medytacja

Skupianie się na obecnej chwili, delektowanie nią i uświadamianie jej istnienia jest bardzo relaksujące. Pomaga też uwolnić się od natłoku przygnębiających myśli, które powodują gorsze samopoczucie. Podczas medytacji jesteśmy samymi dla siebie, wyciszamy emocje i odprężamy umysł. Warto skupić się na pozytywach i skoncentrować na dobrych, nawet drobnych osiągnięciach, które udało nam się dokonać.

Wprowadzenie takich nawyków jest proste, a nim się obejrzysz, przyniesie ze sobą szereg pozytywnych skutków. Małe przyjemności pomogą się zrelaksować i dostrzec miłe drobiazgi, dzięki czemu łatwiej będzie ci się cieszyć chwilą i z lepszym nastawieniem podejdziesz do swoich codziennych obowiązków.

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Jak czerpać przyjemność z drobnych rzeczy? Wprowadź do swojego życia małe rytuały, które uprzyjemnią Twój dzień
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl