Jak przedłużyć świeżość produktów? Rozwiązania, które musisz poznać

Wiele produktów spożywczych bardzo szybko traci swoją świeżość. Dotyczy to przede wszystkim warzyw i owoców, które przechowywane w temperaturze pokojowej narażone są na znacznie szybsze psucie. Często jednak samo umieszczenie ich w lodówce nie daje oczekiwanych rezultatów, gdyż tam, ze względu na dużą wilgotność mają większą tendencję do pleśnienia. Jak skutecznie temu zaradzić? Z pomocą przychodzi nowoczesna technologia.

Robiąc zakupy, staramy się wybierać takie produkty, które jak najdłużej pozostaną zdatne do spożycia. Często wybieramy owoce i warzywa, które nie są do końca dojrzałe i pozostawiamy je w temperaturze pokojowej przez kilka dni. Choć ten sposób w pewnym stopniu pozwala utrzymać ich świeżość przez dłuższy czas, to nie jest to najlepsze rozwiązanie. Nie da się bowiem ukryć, że nie zawsze mamy ochotę czekać kilka dni, by zjeść wybrany produkt. Ponadto nie przedłuża to świeżości warzyw i owoców na tyle, by zminimalizować problem jakim jest marnowanie i wyrzucanie zepsutego jedzenia. Lepszym rozwiązaniem  jest przechowywanie produktów w takiej lodówce, która dzięki zastosowanym w niej innowacjom pozwali nam cieszyć się soczystymi owocami i chrupiącymi warzywami przez długi czas.

Na przestrzeni ostatnich lat lodówka przestała być urządzeniem, które ma na celu jedynie przechowywanie żywności. Obecnie, dzięki wdrażanym innowacjom, stała się funkcjonalnym i przyjaznym dla środowiska sprzętem, który jest czymś więcej, niż tylko miejscem służącym utrzymaniu i przedłużeniu świeżości produktów spożywczych. Postęp technologiczny spowodował, że zmianie uległy wymagania konsumentów kupujących AGD, którzy zwracają również uwagę m.in. na wygodę użytkowania czy kwestie związane z dbaniem o środowisko. W odpowiedzi na nowoczesne potrzeby klientów, marka LG stworzyła lodówkę nowej generacji, która dzięki zastosowanym w niej rozwiązaniom nie tylko dba o to, by przechowywane w niej jedzenie dłużej zachowywało swoją świeżość, lecz także sprawia, że korzystanie z niej jest znacznie przyjemniejsze.

Energooszczędność

Lodówki to najbardziej energochłonne urządzenia w naszym domu, gdyż podłączone są do prądu przez cały czas. Dobra lodówka to przede wszystkim taka, która ma odpowiednią klasę energetyczną. Od 1 marca 2021 roku obowiązują nowe etykiety energetyczne. Znikają np. klasy A+++, A++, A+, a pojawią się nowe piktogramy informujące o klasie energetycznej kupowanego sprzętu. Nowe przepisy, oprócz przywrócenia skali etykietowania energetycznego od "A" do "G", wprowadzają możliwość bezpośredniego dostępu do informacji o produktach za pomocą kodu QR umieszczonego na etykiecie. Warto zatem zainwestować w lodówkę o wysokiej klasie energetycznej, gdyż taki zakup bardzo szybko się zwróci i zmniejszy rachunki za prąd. Ponadto nie zapominajmy, że na urządzeniach gospodarstwa domowego nie warto oszczędzać. W końcu ma on nam służyć przez wiele lat, a im bardziej energooszczędny sprzęt, tym lepiej zarówno dla portfela, jak i środowiska.

Bogate wnętrze

Kupując nową lodówkę każdy z nas chce, by była lepsza od poprzedniej i przynosiła realne korzyści. Jedną z takich zalet jest niewątpliwie przedłużenie świeżości przechowywanej w niej żywności. Dzięki temu możemy zminimalizować marnowanie jedzenia, robiąc zakupy rzadziej i na dłużej. Marka LG wyposażyła wybrane modele swoich lodówek w rozwiązania, które skutecznie wydłużają zdatność produktów do spożycia. O czym mowa?

  • InstaView - Za każdym razem, kiedy chcesz zobaczyć co jest w lodówce, otwierasz jej drzwi, prawda? To sprawia, że temperatura w lodówce obniża się, wpływając negatywnie na znajdujące się w niej produkty. W lodówce LG zastosowano rozwiązanie, które pozwala zajrzeć do lodówki bez jej otwierania! Wystarczy, że dwa razy zapukasz w podświetlany, szklany panel, a natychmiast  zobaczysz co się w niej znajduje. Dzięki temu dłużej utrzymasz świeżość produktów i oszczędzisz energię.
  • Door-in-door - Dodatkowe drzwi dają szybki dostęp do najpotrzebniejszych produktów, dzięki czemu mamy je zawsze pod ręką. Co więcej, by po nie sięgnąć nie musimy otwierać całych drzwi. Straty zimnego powietrza są więc dużo mniejsze, oszczędzamy energię elektryczną, a jedzenie dłużej pozostaje świeże.

Jak przedłużyć świeżość produktów? Rozwiązania, które musisz poznaćJak przedłużyć świeżość produktów? Rozwiązania, które musisz poznać LG materiał promocyjny

  • Fresh Balancer - To unikatowa, opracowana przez firmę LG technologia, która wyróżnia lodówkę tej marki na tle innych. Gwarantuje optymalny poziom wilgotności wewnątrz specjalnej szuflady, wpływając pozytywnie na kondycję przechowywanych w niej warzyw oraz owoców. Poziom wilgotności – inny dla warzyw, inny dla owoców – możemy łatwo ustawić za pomocą wygodnego przełącznika.
  • Moist Balance Crisper - Jest odpowiedzą na problem dużej wilgoci w lodówce. Specjalna kratka zatrzymuje krople, które z gładkiej powierzchni skapywałyby prosto na owoce i warzywa, po jakimś czasie powodując ich gnicie i pleśnienie. Dzięki temu rozwiązaniu możemy cieszyć się świeżym jedzeniem znacznie dłużej, nie marnując go i oszczędzając pieniądze.

Szybkie i równomierne schładzanie  

Szybkie i równomierne, ale jednocześnie energooszczędne schładzanie to niezwykle istotna funkcja. Technologia Door Cooling+ zastosowana w wybranych lodówkach LG zapewnia szybsze oraz równomierne chłodzenie całej lodówki. Jak to działa? System specjalnych otworów, przypominających kurtynę powietrza, uruchamia się zaraz po zamknięciu drzwi, a temperatura w środku szybciej wraca do pierwotnego stanu. Dzięki temu oszczędzamy energię i dbamy o świeżość żywności. Wszystko dzięki, stworzonej stosunkowo niedawno, liniowej sprężarce inwerterowej. Po osiągnięciu optymalnej temperatury, ta nie wyłącza się, a jedynie zmniejsza prędkość i zmniejsza prędkość ruchu freonu przez złożony system rurociągów. W ten sposób stale utrzymuje tryb chłodzenia wewnątrz urządzenia. Kiedy użytkownicy otwierają drzwi, aby coś wyciągnąć lub odłożyć, temperatura rośnie, czujnik sterujący jest uruchamiany, a sprężarka natychmiast zwiększa prędkość obrotową.

Komfort użytkowania

Pęd życia i nawał codziennych obowiązków sprawiają, że w dzisiejszych czasach bardzo cenimy sobie komfort życia. Inwestując w AGD oczekujemy, że ten w zapewni nam bardziej komfortowe codzienne funkcjonowanie w kuchni. Poza rozwiązaniami, które pomogą utrzymać świeżość produktów przez możliwie długi czas, na co jeszcze warto zwrócić szczególną uwagę?

  • Duża pojemność, dzięki której w lodówce zmieści się więcej produktów. Umożliwia to robienie rzadszych, ale nieco większych zakupów (np. raz na tydzień lub nawet dwa) i zaoszczędzenie naprawdę sporo czasu na kilkukrotnych wizytach w markecie na przestrzeni tygodnia. Tym bardziej, że robiąc naprawdę duże zakupy, nie musimy się martwić, że jedzenie szybko nam się zepsuje.

Jak przedłużyć świeżość produktów? Rozwiązania, które musisz poznaćJak przedłużyć świeżość produktów? Rozwiązania, które musisz poznać LG materiał promocyjny

  • Kostkarka. To udogodnienie, które może okazać się niezastąpione szczególnie latem. Chyba każdy z nas doświadczył sytuacji, kiedy sięgając po pojemniki z lodem okazywało się, że zapomniał go zrobić. Dzięki kostkarkom w lodówkach LG, które posiadają zbiornik na wodę niewymagający podłączenia do bieżącej wody, możemy na okrągło cieszyć się idealnie zmrożonymi kostkami. W wybranych modelach znajduje się wmontowany w drzwi lodówki smukły dyspenser lodu, dzięki czemu w jej wnętrzu pozostaje więcej miejsca do przechowywania.
  • Możliwość sterowania smartfonem. To opcja, którą pokochają nie tylko gadżeciarze. Dzięki tej funkcji, za pomocą dedykowanej aplikacji LG ThinQ w telefonie, można zdalnie zarządzać lodówką, w tym np. zmieniać temperaturę. Dzięki temu mamy łatwy i bezpośredni wpływ na to, w jakiej temperaturze przechowywane jest nasze jedzenie, a idealne warunki przechowywania to mniej zmarnowanej żywności, więcej pieniędzy w portfelu i dobry uczynek dla planety.

Na koniec pozostaje kwestia, o której często zapomina wiele osób, a może okazać się naprawdę istotna. Mowa o głośności pracy lodówki, gdyż jest to sprzęt, którego praktycznie nigdy nie wyłączamy. Zatem to naprawdę ważne, by lodówka przez cały czas pracowała możliwie jak najciszej, zwłaszcza w mieszkaniach z otwartą kuchnią. To drobny szczegół, który z pewnością nie raz docenisz. 

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Jak przedłużyć świeżość produktów? Rozwiązania, które musisz poznać
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl