Dlaczego warto sięgnąć po lubrykant? I jak wybrać ten odpowiedni dla siebie?

Lubrykant to nie zabawka erotyczna dla amatorów eksperymentów w sypialni, ani produkt pierwszej potrzeby dla starszych kobiet. To coś, co może poprawić jakość seksu osobom w każdym wieku. Żeby się przekonać, trzeba spróbować. Bo dlaczego seks miałby nie być jeszcze lepszy?

Współczesne kobiety są silne, zdecydowane, pewne siebie. Biorą sprawy w swoje ręce, nie godzą się na kompromisy. Dotyczy to wszystkich sfer ich życia - zawodowej, rodzinnej, towarzyskiej etc. Nie inaczej jest w strefie seksualnej. Kobiety coraz lepiej znają swoje ciała, są bardzo świadome ich potrzeb, nie wstydzą się oczekiwać przyjemności, także w sypialni. Tymczasem zdarza się, że nawet one nie potrafią w pełni zadbać o swój komfort w trakcie seksu. Zaskakująco często jest to związane z niedostatecznym nawilżeniem pochwy.  

Problem z właściwym nawilżeniem pochwy – czego nie wiemy? 

Przede wszystkim tego, że to całkiem normalna sytuacja. Nie jest to – jak utarło się w naszej masowej świadomości – problem kobiet starszych, tych po menopauzie. Niedostateczne nawilżenie może odbierać radość z seksu i negatywnie wpływać na jego jakość w każdym wieku. Chodzi o to, że poziom naturalnej lubrykacji zmienia się w trakcie cyklu. Naturalne nawilżenie miejsc intymnych jest największe w czasie owulacji, bo wtedy poziom estrogenu jest najwyższy. W pozostałych momentach cyklu, w czasie seksu kobiety mogą odczuwać dyskomfort z powodu niewystarczającego nawilżenia pochwy. Jak widać, to całkiem normalne, nie ma tu żadnej nieprawidłowości. Problem polega na tym, że te pozostałe momenty, to około 2/3 cyklu. Czy to oznacza, że w tym czasie kobiety muszą się pogodzić z tym, że seks będzie dawał im mniej satysfakcji? Nic podobnego.   

DurexDurex materiał promocyjny

Rozwiązanie jest tutaj zadziwiająco proste. Lubrykant. I nie, nie jest to erotyczny gadżet, atrybut tych, którzy w łóżku lubią eksperymentować. Nie. To niezbędnik osób kochających seks i chcących czerpać z niego, jak najwięcej radości. Lubrykant jest w stanie złagodzić uczucie dyskomfortu, mogące prowadzić do uciążliwych otarć i niepotrzebnych infekcji. Stosowany przez nas, może również naszym partnerom zapewnić wspaniałe doznania. Bo niedostateczne nawilżenie pochwy także dla mężczyzn nie pozostaje bez znaczenia. 

DurexDurex materiał promocyjny

Jaki lubrykant wybrać? 

Dziś zakup żelu intymnego nie wiążę się z koniecznością wizyty w sex-shopie (jeśli nie mamy na to ochoty) lub aptece (licząc, że farmaceuta nie będzie miał problemów ze słuchem, a za nami w kolejce nie stanie starsza sąsiadka z dołu). Możemy go kupić stacjonarnie lub zamówić online. Poza tym oferta lubrykantów jest naprawdę bogata, więc z powodzeniem możemy sięgnąć po ten, który spełni wszystkie nasze oczekiwania. Jaki więc wybrać? Przede wszystkim warto postawić na sprawdzoną markę i skład preparatu. Należy upewnić się, że rozpatrywany żel intymny nie posiada sztucznych dodatków zapachowych, barwników ani parabenów. Powinien też być przetestowany dermatologicznie. Kryteria te spełniają produkty z linii Durex Naturals, czyli trzy warianty lubrykantów, z którego każdy zawiera 100% składników pochodzenia naturalnego. Do wyboru są: Durex Naturals Pure (o przyjaznym pH, z prebiotykiem), Durex Naturals Hyaluro (nawilżający, z naturalnym kwasem hialuronowym) oraz Durex Naturals Sensitive (delikatny, z ekstraktem z aloesu). W zależności od indywidualnych predyspozycji i potrzeb, można wybrać ten, który sprawdzi się najlepiej. Nautrals Pure to rozwiązanie dla kobiet, którym doskwiera dyskomfort spowodowany suchością naturalnie występującą podczas cyklu oraz dla tych, które chcą utrzymać prawidłowe pH pochwy. Naturals Hyaluro to również rozwiązanie na wspomniany dyskomfort, ale także sposób na przeciwdziałanie suchości skóry. Mając w dłoni różowe opakowanie Naturals Sensitive, należy zwrócić uwagę, że łagodząc dyskomfort, przeciwdziała powstawaniu podrażnień.

Dobrany do osobistych wymagań lubrykant, może sprawić, że seks zyska na jakości – zapewnimy sobie i partnerowi gładsze zbliżenie oraz znacznie lepsze doznania.  

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Dlaczego warto sięgnąć po lubrykant? I jak wybrać ten odpowiedni dla siebie?
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl