Od małej cukierni w Warszawie, do najpopularniejszej słodkiej marki w Polsce. Wirtualny spacer po Fabryce E.Wedel

Noc Muzeów to świetna okazja do poznawania ciekawych miejsc. Z tej okazji kultowa słodka marka przygotowała wyjątkową atrakcję. Już od dzisiaj można zwiedzić najbardziej czekoladowe miejsce w Polsce, czyli Fabrykę E.Wedel.

15 maja wszyscy miłośnicy słodkości będą mogli zwiedzić słynną Fabrykę w ramach kolejnej Nocy Muzeów. Tym razem będzie to spacer wirtualny. Dzięki temu bez względu na miejsce, w którym przebywacie, będziecie mogli zatopić się w czekoladowym świecie.

W czasie wirtualnego spaceru zwiedzicie między innymi gabinet Jana Wedla - nazywanego często wizjonerem, jednej z najważniejszej postaci w historii marki. Dowiecie się także, jak powstaje czekolada, a także zobaczycie, jak wygląda proces dekorowania kultowego Torcika Wedlowskiego. Mamy też coś specjalnego dla miłośników kultowych pianek Ptasie Mleczko®. Kolejna atrakcja, która czeka na zwiedzających, to Galeria Rzeźb, gdzie znajdziemy czekoladowe instalacje, których autorami są wedlowscy artyści - Janusz i Joanna Profusowie. Ich unikalne prace w całości zostały stworzone z czekolady.

W tym roku marka E.Wedel przygotowała też coś specjalnego: po raz pierwszy pokaże linię produkcyjną, na której powstają uwielbiane przez wszystkich pianki. To niezwykłe miejsce nigdy wcześniej nie było pokazywane szerszej publiczności! To dlatego, że zarówno receptura, jak i produkcja pianek, są pilnie strzeżone. Z okazji Nocy Muzeów czekoladowa marka postanowiła uchylić rąbka tajemnicy i zaprezentować, jak wyglądają niebiańskie pianki w trakcie produkcji.

Wirtualny spacer po Fabryce E.WedelWirtualny spacer po Fabryce E.Wedel Materiał promocyjny

Zwiedzanie w trybie online zostanie zainaugurowane w Noc Muzeów i będzie dostępne przez cały miesiąc, od 15 maja do 15 czerwca, na stronie www.wedel.pl/wirtualny-spacer. Przed wirtualnym spacerem warto także odwiedzić stronę www.wedel.pl, na której znajdziecie test "Twoje stanowisko w dawnym Wedlu". Dzięki niemu poznacie nie tylko wiele ciekawostek, lecz także przeniesiecie się w czasie i poczujecie wyjątkowy klimat dawnej Fabryki Czekolady.

Wirtualny spacer po Fabryce E.WedelWirtualny spacer po Fabryce E.Wedel Materiał promocyjny

Słodka historia E.Wedel

Słodycze słynnej marki, która w tym roku obchodzi 170. urodziny, uwielbiają kolejne pokolenia Polaków. Wszystko zaczęło się w 1851 roku, kiedy to niemiecki cukiernik Karol Wedel założył własną wytwórnię czekolady oraz cukiernię. Mieściła się ona w ówczesnym centrum Warszawy, przy ulicy Miodowej. Cukiernia szybko stała się jednym z najchętniej odwiedzanych przez warszawiaków miejsc. Co ciekawe, po pewnym czasie sprzedaż jednego ze sztandarowych produktów – czekolady do picia – dochodziła nawet do 500 filiżanek dziennie. Podejrzewamy, że Karol Wedel nie przypuszczał wówczas, że jego mała cukiernia przeobrazi się w czekoladową markę i utrzyma ten status przez wiele lat. Syn Karola - Emil - rozwinął zakład, unowocześnił produkcję, a także rozszerzył asortyment. Udało mu się to między innymi dzięki rozpoczęciu produkcji w zakładzie przy ulicy Szpitalnej. Z kolei syn Emila - Jan - w latach 30. ubiegłego wieku przeniósł fabrykę na warszawski Kamionek. Produkcja słodyczy od tej pory odbywa się właśnie w tym miejscu.

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Od małej cukierni w Warszawie, do najpopularniejszej słodkiej marki w Polsce. Wirtualny spacer po Fabryce E.Wedel
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl