Powrót do turystycznego życia? Ten egzotyczny zakątek świata zapewni ci niezapomniane doznania!

Tajlandia ponownie otwiera się na turystów. W ramach rządowego programu "Sandbox" od 1 lipca osoby w pełni zaszczepione mogą odwiedzić wyspę Phuket bez odbywania 14-dniowej kwarantanny. Dlaczego warto się tam wybrać? I jakie są zasady programu "Sandbox"?

Plaże z jasnym piaskiem i krystalicznie czystą wodą, wspaniała pogoda, zapierające dech w piersiach widoki, znakomite jedzenie, nocne kluby, mili i pomocni mieszkańcy. Phuket zapewnia wszystko to, czego większość z nas wymaga od beztroskiego wypoczynku. Wyspa od długiego czasu przygotowywała się na ponowne przyjęcie turystów. Przeciwko COVID-19 zaszczepiono już około 70 procent jej mieszkańców, dzięki czemu liczba zachorowań jest tam znacznie mniejsza niż w innych rejonach kraju.

Phuket - atrakcje malowniczej wyspy

Phuket to największa wyspa Tajlandii, położona 900 kilometrów na południe od stolicy kraju, Bangkoku. W przewodnikach często nazywana jest "perłą Morza Andamańskiego". Phuket to doskonały wybór, jeśli chcecie połączyć wypoczynek z poznawaniem ciekawych miejsc. Tamtejsze rajskie plaże z idealną turkusową wodą raczej nikogo nie rozczarują.

A co ze zwiedzaniem? Wielu turystów od razu kieruje się do Pa Tong - najbardziej znanego kurortu wyspy. Miejscowość może pochwalić się bardzo ciekawym położeniem. Z jednej strony otoczona jest górami, z drugiej - szeroką piaszczystą plażą, która ciągnie się na długości trzech kilometrów. Możecie tam uprawiać różnorodne sporty wodne, zażywać kąpieli w ciepłym morzu lub wypoczywać na leżakach, które wypożyczycie na całej długości popularnej plaży. Poza tym w jej okolicach można skorzystać z masaży oraz innych zabiegów relaksacyjnych i pielęgnacyjnych typowych dla tego kraju.

Powrót do turystycznego życia? Ten egzotyczny zakątek świata zapewni ci niezapomniane doznania!Powrót do turystycznego życia? Ten egzotyczny zakątek świata zapewni ci niezapomniane doznania! materiały promocyjne

Zwolennikom spokojniejszych miejsc może spodobać się również stolica wyspy, czyli Phuket Town. Tutaj czas płynie znacznie wolniej. Phuket Town to urocze miasteczko z charakterystyczną drewnianą architekturą, która nawiązuje do stylu kupców brytyjskich, portugalskich i chińskich. Pełno tu starych kamienic, pięknych rezydencji i uroczych kawiarni. Wizytę w stolicy wyspy warto połączyć ze zwiedzaniem kompleksu świątyń buddyjskich Wat Chalong, który znajduje się kilka kilometrów od miasta. Tamtejsze budowle robią z reguły na zwiedzających niesamowite wrażenie. Co ciekawe, miejscowi wierzą, że w murach świątyni rezyduje tajemna siła, która uzdrawia chorych.

Phuket, podobnie jak inne części Tajlandii, to raj dla smakoszy. Tamtejsze restauracje i bary odkryją przed wami najlepsze oblicze lokalnej kuchni. Wyspa słynie także z klimatycznych nocnych marketów, na których spróbujecie lokalnych ulicznych potraw.

Nie można zapomnieć również o plażach na północy Phuket. Mai Khao, Nai Thon, Nai Yang i Sai Kaeo są częścią Parku Narodowego Sirinat, gdzie żółwie morskie składają jaja od listopada do lutego. Przerwa turystyczna okazała okazała się korzystna również dla tych żółwi. Otóż pod koniec lutego 2021 r. żółw Olive Ridley po niemal 20 latach powrócił, by złożyć jaja na plaży Mai Khao Beach. Co więciej, po raz pierwszy od prawie dekady zaobserwowano także, że żółwie skórzaste składają tam swoje jaja. Będąc na Phuket nie można ominąć tych cudów przyrody.

Powrót do turystycznego życia? Ten egzotyczny zakątek świata zapewni ci niezapomniane doznania!Powrót do turystycznego życia? Ten egzotyczny zakątek świata zapewni ci niezapomniane doznania! materiały promocyjne

Jak dostać się na Phuket?

Wycieczki na wyspę mają Phuket w swojej ofercie największe biura podróży działające w Polsce. Możecie także zorganizować podróż na własną rękę. I to o każdej porze roku. Musicie jednak liczyć się z tym, że będzie to lot z przynajmniej jedną przesiadką. Obecnie na Phuket lata bezpośrednio osiem linii lotniczych.

Weź udział w konkursie i wygraj wycieczkę do Tajlandii, vouchery do tajskich restauracji lub SPA w całej Polsce! Wypełnij ankietę i wygraj nagrody:

https://www.webankieta.pl/ankieta/640378/konkurs.html

Kolejne wyspy otwierają się na turystów

Dzięki wdrożeniu programu Sandbox, powoli następuje stopniowe otwieranie się różnych rejonów Tajlandii na gości z zagranicy. Kiedy między 1 lipca 2021 r., a połową sierpnia rozpoczął się projekt „Phuket Sandbox, na wyspę Phuket przyjęto ponad 22 000 turystów z zagranicy. Ponowne otwarcie Phuket dla międzynarodowych podróżników dało nadzieję tajskiej turystyce. Teraz program „Phuket Sandbox" został uaktualniony do programu „Phuket Sandbox 7+7 Extension", który pozwala w pełni zaszczepionym podróżnikom międzynarodowym z określonych krajów skrócić obowiązkowy pobyt w Phuket z 14 do 7 dni. Uruchomienie Phuket Sandbox od 1 lipca, Samui Plus od 15 lipca i Phuket Sandbox 7+7 Extension od 16 sierpnia doprowadzi do ponownego otwarcia kolejnych pilotażowych destynacji, które obecnie przygotowują odpowiednie środki w celu zapewnienia zdrowia i bezpieczeństwa zarówno turystów, jak i mieszkańców. Ten program ma szansę dać więcej możliwości odwiedzającym Tajlandię, by mogli oni cieszyć się wakacjami na tych niesamowicie pięknych plażach i wyspach.

Tajlandia to kierunek, który turyści kojarzą zazwyczaj z wypoczynkiem na rajskich plażach. Ten kraj jest jednak znacznie ciekawszy. Jeśli więc chcesz połączyć wypoczynek ze zwiedzaniem niezwykłych zabytków, będzie to świetny wybór. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zajrzyj na stronę, której patronem jest Ambasada Tajlandii w Polsce: http://experiencethailand.thaiemb.pl

Zobacz wideo
Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Powrót do turystycznego życia? Ten egzotyczny zakątek świata zapewni ci niezapomniane doznania!
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl