Minimalistyczny, ale nowoczesny i stylowy. 5 wskazówek, jak wybrać smartwatch idealny

Smartwatche to jedne z tych elektronicznych gadżetów, które cieszą się coraz większą popularnością. Ogromny wybór przeróżnych modeli aktualnie dostępnych na rynku sprawia, że wiele osób czuje się zagubionych i nie może zdecydować, który będzie tym odpowiednim. Zamiast szukać w nieskończoność, lepiej kup raz, a dobrze.

Inteligentny zegarek to dodatek, który coraz częściej pojawia się na nadgarstkach osób w różnym wieku. Choć niejednokrotnie bardzo przypomina tradycyjny czasomierz, posiada znacznie więcej ułatwiających codzienne życie funkcji. Zastanawiasz się, który smartwatch będzie optymalny i nie zawiedzie twoich oczekiwań? Oto kilka cech, na które warto zwrócić uwagę. Dzięki temu wybór stanie się dużo łatwiejszy.

Indywidualne potrzeby

Wybierając smartwatcha, najpierw należy zastanowić się, w czym konkretnie ma on służyć. Możesz bowiem szukać wsparcia w codziennych czynnościach, przedłużenia funkcji telefonu albo czegoś co będzie monitorować twoją codzienną aktywność. Zwykle osoby decydujące się na tego rodzaju gadżet chcą korzystać z każdej z tych funkcji. Wówczas warto wybrać taki model, który oferuje je na najwyższym poziomie.

Ekran oraz czas pracy

Jednym z ważniejszych elementów smartwatcha jest jego wyświetlacz. Ma on wpływ nie tylko na wygląd gadżetu, lecz także komfort użytkowania oraz czas pracy na jednym ładowaniu. Zdecydowanie najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem są wyświetlacze AMOLED. To najczęściej ekrany wielokolorowe, które świetnie prezentują się na nadgarstku i oferują wysoką jakość barw, głęboki kontrast oraz szczegółowość wyświetlanych obrazów czy informacji.

Aktualnie w ofercie marki Huawei dostępny jest smartwatch Watch GT 3, który zapewnia większe pole wyświetlacza - wersja 46 mm wyposażona jest w ekran AMOLED o przekątnej 1,43 cala, a wersja 42 mm - w ekran AMOLED 1,32". Ponadto ekran pokryty jest przejrzystym, zakrzywionym szkłem 3D o wysokiej przezroczystości, które zapewnia lepszą widoczność. Dzięki zastosowaniu nanopowłoki ochronnej, wyświetlacz jest odporny na zarysowania i ślady odcisków palców. Smartwatche z serii Huawei Watch GT 3 charakteryzują się również długim czasem pracy na jednym ładowaniu. W przypadku wersji 46 mm są to nawet 2 tygodnie, a w przypadku wersji 42 mm do tygodnia.

Huawei Watch GT3Huawei Watch GT3 Materiał promocyjny

Monitorowanie zdrowia

Wiele osób, decydując się na inteligentny zegarek, chce przy okazji móc monitorować swoje zdrowie. Takie funkcje, jak pomiar tętna, temperatury czy analiza faz snu są zatem niezbędne. Huawei Watch GT 3 wyposażony został w ulepszoną funkcję monitorującą zdrowie Huawei TruSeen 5.0+. To aż 8 sensorów oraz algorytm AI, które zapewniają jeszcze dokładniejsze pomiary. W dodatku zegarek umożliwia także całodobowy pomiar stresu oraz dostarcza porad, jak skutecznie sobie z nim radzić. Nowa seria Huawei wprowadza również zupełnie nową funkcję, którą pokochają zarówno miłośnicy zdrowego stylu życia, jak i osoby, które chcą lepiej dbać o siebie. Healthy Living Shamrock, czyli spersonalizowany asystent zdrowia, regularnie przypomina o zdrowych nawykach, takich, jak picie wody, przyjmowanie leków czy regularne ćwiczenia.

Trener personalny na nadgarstku

Smartwach może również skutecznie pełnić rolę motywatora oraz trenera personalnego. Niezależnie od tego, czy chcesz zrzucić zbędne kilogramy, czy po prostu wytrwać w postanowieniach i regularnie ćwiczyć, taki gadżet jest świetnym sposobem na śledzenie postępów. Dzięki niemu nie ma mowy o słomianym zapale. Huawei Watch GT 3 oferuje bowiem ponad 100 trybów treningów, 18 profesjonalnych i ponad 85 dodatkowych. Co więcej, smartwatch dostarcza spersonalizowane plany treningowe, opierając je na analizach Twojej kondycji fizycznej oraz nawyków. Możesz ustalać własne cele treningowe i monitorować wyniki w czasie rzeczywistym na zegarku lub w aplikacji Huawei Zdrowie, a jeszcze dokładniejszy GPS zapewni skrupulatne mapowanie lokalizacji geograficznej.

Huawei Watch GT3Huawei Watch GT3 Materiał promocyjny

Modny design

Nie da się ukryć, że sam wygląd smatrwatcha jest równie ważny, co wszystkie jego funkcje. Nowa seria inteligentnych zegarków Huawei Watch GT 3 w wersji 46 mm i 42 mm wyróżnia się uniwersalnym i stylowym designem, udowadniając, że smartwatch może być jednocześnie ładny oraz funkcjonalny. Huawei Watch GT 3 (46 mm) dostępny jest w trzech wersjach: Active z paskiem z fluoroelastomeru, Classic na skórzanym pasku, a Elite na eleganckiej bransolecie. Huawei Watch GT 3 (42 mm) dostępny jest natomiast w dwóch wersjach: Active na skórzanym pasku oraz Elegant na złotej bransolecie. Niezależnie od gustu, każdy znajdzie coś dla siebie.

Jak widać, odpowiedni smartwatch to nie tylko przydatny gadżet, który umożliwia prowadzenie rozmów, zmierzy puls i spalone kalorie, czy też powiadomi o przychodzących wiadomościach. To także efektowny i modnym dodatek, który uzupełni codzienne stylizacje i będzie wspaniałym towarzyszem wielu codziennych czynności.

Weź udział w dyskusji:
Minimalistyczny, ale nowoczesny i stylowy. 5 wskazówek, jak wybrać smartwatch idealny
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl