BEAUTY
Eko przemiana roku (kobieta.gazeta.pl)
Eko przemiana roku (kobieta.gazeta.pl)

Nie jest tajemnicą, że branża kosmetyczna wywiera olbrzymi wpływ na środowisko, dlatego coraz więcej marek podejmuje działania, mające przyczyniać się do jego ochrony. W kategorii "Eko przemiana roku" docenimy więc największe ekologiczne przemiany branży beauty. Pod uwagę weźmiemy zarówno opakowania, skład kosmetyków, jak i wpływ produktu na naturalny ekosystem.

Weź udział w głosowaniu i zyskaj szansę na wygranie atrakcyjnych nagród. Link do głosowania TUTAJ

Plebiscyt The Best of New Beauty. Nominowani w kategorii: "Eko przemiana roku"

ANABELLE, wacik wielokrotnego użytku: Statystycznie w ciągu roku zużywamy aż 72- jednorazowych płatków do demakijażu, dzięki wacikom wielokrotnego użytku jesteśmy więc w stanie, znacząco ograniczyć produkcję odpadów. Waciki można myć pod bieżącą wodą w odrobinie łagodnego środka do mycia twarzy lub prać w pralce wraz z kolorowym praniem, a dzięki odpowiedniej pielęgnacji będą nam naprawdę długo służyć. Produkty pakowane są też w ekologiczne, niebarwione papierowe torby.

RECEPTURY BABUSZKI AGAFII, pasta do zębów Sól Wulkaniczna z Kamczatki:  98% składników, które wykorzystano do produkcji serii past do zębów to składniki ziołowe, zebrane z czystych ekologicznych obszarów i kontrolowanych gospodarstw. Uprawa tych roślin odbywa się tylko ze zdrowych, niemodyfikowanych genetycznie nasion, na czystych i ekologicznych terenach. W czasie ich wzrostu wykorzystywane są z kolei tylko i wyłącznie nawozy naturalne, a w przypadku wystąpienia chorób walkę ogranicza się do metod mechanicznych i naturalnych. Co więcej, produkty nie zawierają barwników syntetycznych, GMO i nie są testowane na zwierzętach.

CAUDALIE, krem kaszmir liftingujący Resveratrol LIFT : To nowy produkt ze zgłoszonym patentem z Wegańskim Stymulatorem Kolagenu dla jeszcze większej efektywności. Seria Resveratrol LIFT opiera się na zmienionej formule zawierającej ponad 97% zmysłowych składników pochodzenia naturalnego, wzbogaconej o wegański kolagen. Opakowania w 100 proc. nadają się do recyklingu w celu osiągnięcia zerowego poziomu odpadów. 

SEPHORA, program Good For: Projekt to element długofalowej strategii firmy w drodze ku minimalizowaniu jej wpływu na środowisko. W sklepach sieci pojawiły się specjalne oznaczenia ekozaangażowanych produktów. Klienci mogą też zwracać do recyklingu puste opakowania po kosmetykach zakupionych w Sephora,a firma, dzięki międzynarodowej współpracy z centrum recyklingu CEDRE, podda je odzyskowi surowców lub przetworzy na energię.