BEAUTY
Krem BB vs. podkład. Który wygląda lepiej na koniec dnia? Sprawdziłam to na sobie (fot. archiwum prywatne)
Krem BB vs. podkład. Który wygląda lepiej na koniec dnia? Sprawdziłam to na sobie (fot. archiwum prywatne)

W drogeriach możemy znaleźć najróżniejsze produkty do makijażu. Wiele z nas malując się rano najczęściej wybiera krem BB lub podkład. To właśnie te dwa produkty porównamy pod względem trwałości na przestrzeni całego dnia. Mój test trwał dwa dni. Pierwszego dnia rano, tuż po codziennej pielęgnacji nałożyłam na twarz krem BB. Drugiego dnia zrobiłam dokładnie o samo, tyle że z podkładem. 

Zanim jednak przejdziemy do testu, chciałabym na wstępie powiedzieć, że mam cerę mieszaną. Do tego jestem mamą dwójki dzieci, dlatego czasem małe rączki mojego syna czy córki lądują na mojej twarzy, a co za tym idzie, mój krem BB lub podkład powinien być naprawdę trwały. 

Pewnie niektórzy z Was zastanawiają się jakich produktów do tego testu użyję. Otóż nie chcemy robić reklamy ani antyreklamy żadnemu z produktów, więc krem BB nazwijmy ABC, a podkład XYZ. 

Zobacz wideo

Dzień 1. Jak sprawdził się krem BB?

Krem BB jest trochę moim nowym odkryciem, bo oczywiście od lat wiem, co to jest, ale w mojej kosmetyczce tak naprawdę zagościł dopiero rok temu. Ciąża bardzo źle wpłynęła na moją cerę, dlatego właśnie wtedy zdecydowałam się na jego zakup. 

Szczerze wam powiem, że do tej pory nie zwracałam uwagi, jak trwały jest to produkt. Dopiero podczas wykonywania tego testu się o tym przekonałam. Pierwsze zdjęcie zrobiłam rano około godz. 8:00, a drugie około 18:00. W międzyczasie jadłam śniadanie i obiad, byłam na placu zabaw z dziećmi i na zakupach w sklepie, także nie siedziałam tylko w domu przy komputerze, bo wtedy ten test nie miałby trochę sensu. 

Krem BB. Jak wygląda na koniec dnia?Krem BB. Jak wygląda na koniec dnia? fot. archiwum prywatne

Wnioski

Rano skóra była pięknie rozświetlona, wręcz promienna. Przez cały dzień czułam nawilżenie. Z kolei już o 18:00 widać było, że moja twarz jest bardziej matowa, ale wciąż wyglądała naprawdę nieźle. Ogromnym plusem jest fakt, że przez te 10 godzin trwania testu nie czułam, że mam na sobie jakikolwiek makijaż.  

Dzień 2. Jak sprawdził się podkład?

Przez wiele lat to właśnie klasyczny podkład był moim numerem jeden w makijażu. Zresztą nie da się ukryć, że kiedy idziemy np. na imprezę podkład wytrzyma dłużej niż krem BB, ale dziś na imprezę nie idziemy. 

Mój dzień z podkładem na twarzy wyglądał niemalże tak samo jak z kremem BB. Zjadłam dwa posiłki i byłam z dziećmi na placu zabaw. Odpuściłam sobie tylko zakupy, bo akurat nie było takiej potrzeby, żebym znowu coś kupowała. Zatem jedna aktywność w ciągu dnia mniej, ale myślę, że nie wpłynęło to jakoś bardzo na moje końcowe wnioski. Zdjęcia tak samo dzieli 10 godzin. 

Podkład. Jak wygląda na koniec dnia?Podkład. Jak wygląda na koniec dnia? fot. archiwum prywatne

Wnioski 

Skóra rano wyglądała niemalże tak samo jak przy kremie BB, ale mam wrażenie, że od samego początku była trochę bardziej matowa. Już około godziny 14:00 zauważyłam, że jest znacznie bardziej wysuszona i w niektórych miejscach podkład się po prostu zmył. O 18:00 niestety na mojej twarzy widać było miejsca, gdzie akurat mam jakieś wypryski. Przez cały dzień czułam się tak, jakby ten podkład mi ciążył. W sumie nie mam pojęcia, czy była to kwestia samego produktu, czy po prostu moja skóra w połączeniu z podkładem dała taki efekt. 

Krem BB vs. podkład. Który wygląda lepiej na koniec dnia?

Prawda jest taka, że każdy z nas ma inną cerę i ten test u każdego z nas mógł wyglądać zupełnie inaczej. Mam jednak wniosek, z którym myślę, że większość z nas się zgodzi. Krem BB świetnie sprawdził się podczas całego dnia prawdopodobnie dlatego, że nie tylko wyrównał mi koloryt skóry, ale przede wszystkim ją nawilżył. Nawet na koniec dnia moja cera wyglądała naprawdę nieźle. Z kolei podkład zrobił coś zupełnie odwrotnego. Nie nawilżył, a wręcz wysuszył skórę mojej twarzy. Prawdopodobnie mogłabym tego uniknąć, gdybym przed nałożeniem produktu nawilżyła twarz. 

Jak widzicie, jest kilka czynników, które wpływa na to, jak nasza cera zachowuje się i wygląda przez cały dzień. Ja już doskonale wiem, że mając cerę mieszaną, muszę zwrócić szczególną uwagę  na jej nawilżenie. Nie spodziewałam się jednak, że w tym zestawieniu wygra krem BB, bo kojarzył mi się on raczej z czymś zdecydowanie mniej trwałym od podkładu. 

Jeśli jesteście ciekawi, który produkt korzystniej wpływa na waszą skórę, wykonajcie ten test w domu. Koniecznie dajcie znać, kto u was okazał się zwycięzcą. Krem BB czy może jednak podkład.