BEAUTY
Kanapka nawilżająca hitem social mediów (fot. materiały prywatne)
Kanapka nawilżająca hitem social mediów (fot. materiały prywatne)

Do tej pory trendy urodowe mogliśmy obserwować w internecie czy czasopismach dla kobiet. Od dłuższego czasu różne triki i porady widzimy także w social mediach. Coraz częściej szukamy prostych rozwiązań, które ułatwią naszą codzienną pielęgnacyjną rutynę. 

Przeglądając internet, trafiłam na określenie "Moisture sandwich". Okazuje się, że za nawilżającą kanapką stoi Charlotte Palermino, która jest pielęgnacyjną guru na Instagramie. Co ciekawe, ten trik może wykonać każdy, a jedyne czego potrzebujemy to... woda z kranu i podstawowe kosmetyki do codziennej pielęgnacji! Jednak to woda jest tym tajemniczym składnikiem, który sprawia, że nasza skóra jest rozświetlona i pełna blasku. 

Zobacz wideo

Jak wykonać "Moisture sandwich" ?

Do wykonania moisture sandwich, czyli nawilżającej kanapki potrzebujemy wcześniej wspomnianej wody z kranu, serum i kremu nawilżającego. W moisture sandwich chodzi przede wszystkim o to, by w odpowiedniej kolejności aplikować kolejne kosmetyki. Postanowiłam sprawdzić, czy to rzeczywiście działa. Dodam tylko, że moja skóra rzeczywiście jest dość problematyczna. Często się przesusza, czasem pojawiają się na niej wypryski i zmiany skórne. Nawet podczas wykonywania tego testu nie wyglądała najlepiej. Zresztą zobaczcie. 

Skóra przed zabiegiem nawilżającej kanapkiSkóra przed zabiegiem nawilżającej kanapki fot. materiały prywatne

1. Tap water- czyli zwilżenie skóry wodą jest podstawowym krokiem w tej metodzie. Chodzi o to, że dzięki obecności wody, produkty o właściwościach nawilżających, czyli humektanty, lepiej penetrują naskórek i są w stanie przetransportować jeszcze więcej wilgoci. Zatem zaczynamy od zwilżenia twarzy wodą. 

Krok 1. Skóra zwilżona wodąKrok 1. Skóra zwilżona wodą fot. materiały prywatne

2. Serum- powinno mieć wodnistą konsystencję. Najlepiej byłoby, gdyby w swoim składzie zawierało  kwas hialuronowy, aloes czy glicerynę. To najpopularniejsze typy składników wiążących wodę. Na mokrą twarz nałożyłam odrobinę produktu i wmasowałam. 

Krok 2. SerumKrok 2. Serum fot. materiały prywatne

3. Krem nawilżający- najlepiej taki, który jest mieszanką humektantów i emolientów, które wzmacniają barierę hydrolipidową skóry. Nałożenie kremu jest ostatnim i zaraz po wodzie najważniejszym krokiem w tej metodzie. Dlaczego? Dlatego, że krem ma za zadanie zamknąć cały zabieg i zabezpieczyć wodę i składniki aktywne w skórze. Dzięki temu kosmetyki dobrze się wchłoną i nie wyparują. 

Krok 3. Krem nawilżającyKrok 3. Krem nawilżający fot. materiały prywatne

Czy nawilżająca kanapka działa?

Wiem, że metoda nawilżającej kanapki zostanie ze mną na dłużej, bo już pierwsze odczucia są naprawdę niesamowite. Przede wszystkim po nałożeniu serum na lekko zwilżoną twarz czułam znaczącą różnicę. Nie raz zdarzało mi się, że produkt, zamiast się wchłonąć w skórę, stworzył oleistą powłokę. Tym razem dosłownie miałam wrażenie, jakby wchodził w jej głąb. Nakładając krem, poczułam totalne nawilżenie. Skóra stała się bardziej napięta, promienna. Nie jestem pewna, czy widać to dokładnie na zdjęciach, ale jeśli macie taką możliwość to wypróbujcie nawilżającą kanapkę na sobie.