BEAUTY
The Best of New Beauty 2: 'Eko przemiana roku' (fot. materiały redakcyjne/Marta Kondrusik)
The Best of New Beauty 2: 'Eko przemiana roku' (fot. materiały redakcyjne/Marta Kondrusik)

Nie jest tajemnicą, że branża kosmetyczna wywiera olbrzymi wpływ na środowisko, dlatego coraz więcej marek podejmuje działania, mające przyczyniać się do jego ochrony. W kategorii "Eko przemiana roku" docenimy więc największe ekologiczne przemiany branży beauty. Pod uwagę weźmiemy zarówno opakowania, skład kosmetyków, jak i wpływ produktu na naturalny ekosystem.

Weź udział w głosowaniu i zyskaj szansę na wygranie atrakcyjnych nagród. Link do głosowania TUTAJ

Plebiscyt The Best of New Beauty. Nominowani w kategorii: "Eko przemiana roku"

Lirene Perfect Tan - Brązująca pianka do ciała z organiczną wodą kokosową - Pianka samoopalająca opiera się w 97% na składnikach pochodzenia naturalnego. W 100% wegańska, zawiera organiczną wodą kokosową i 100% naturalny DHA. Szybko się wchłania, już godzinę po nałożeniu, daje piękny kolor (o różnym nasyceniu w zależności od wersji pianki). Intensywnie nawilża i pielęgnuje skórę, pozostawiając ją gładką i miękką w dotyku. Seria Perfect Tan dba nie tylko o skórę, ale także o środowisko. Dostosowaliśmy receptury do najwyższych standardów, dzięki czemu kosmetyki zapewniają najefektywniejszą pielęgnację, komfort stosowania i działanie zgodnie z filozofią clean beauty.

Pharmaceris - Codzienna emulsja ochronna SPF 50+ d twarzy i okolic oczu - Wyróżnia się konsystencją - niezwykle lekka mimo bardzo wysokiej ochrony. Daje tzw. efekt dry touch Można stosować w okolicach oczu! Kwas hialuronowy wyraźnie nawilża oraz poprawia jędrność skóry. Antileu-DNAprotect wzmacnia barierę immunologiczną skóry oraz ochronę DNA komórek przed uszkodzeniami wywołanymi promieniowaniem UV. Formuła bezpieczna dla środowiska wodnego. Formuła stworzona zgodnie z filozofią NATURE RESPECT, OCEAN PROTECT, przyjazna środowisku wodnemu! Nie niszczy raf koralowych.

Listerin Naturals Teeth Protection - 2 warianty płynów do płukania jamy ustnej z biodegradowalną formułą w 96% pochodzenia naturalnego - Pierwsza linia marki Listerine z naturalnymi i biodegradowalnymi formułami płynów, aby odpowiedzieć na potrzeby konsumentów i jako lider kategorii, zbudować segment produktów naturalnych w kategorii płynów do płukania jamy ustnej.

Dr. Hauschka - Emulsja rewitalizująca na dzień - Od początku powstania marki w 1967 roku Emulsja Rewitalizująca była jednym z podstawowych produktów, oferowanych w dwóch pojemnościach - 30 ml i 100 ml. Jednak z czasem okazało się, że jest to jedyny produkt dla którego konieczna była produkcja opakowań o takiej pojemności. Dlatego od maja 2021 emulsja ta jest oferowana tylko w 1 pojemności - 50 ml. Dzięki uproszczeniu procesu i produkcji uniwersalnych opakowań mniej zanieczyszczeń dostaje się do środowiska.

Le Petit Marseillais - Nawilżający żel pod prysznic o wysokiej tolerancji z aloesem bio do wszystkich rodzajów skóry - Jest to produkt hipoalergiczny, a jego skład po relaunchu został jeszcze bardziej oczyszczony. Le Petit Marseillais Nawilżający żel pod prysznic o wysokiej tolerancji z aloesem bio jest przeznaczony dla całej rodziny. Może być używany dla dzieci już od 3 miesiąca życia.

AVA - PLANETA ZIEMIA - kosmetyki przeciwzmarszczkowe - Podstawę receptur kosmetyków stanowią organiczne i naturalne surowce roślinne. Ważne jest dla marki Ava, by pochodziły one z plantacji monitorowanych, tak aby cały proces produkcji – już od pierwszego ogniwa pozyskiwania surowców – odbywał się z troską o środowisko naturalne. Marka AVA wykorzystuje to, co najlepsze w naturze i łączy to z możliwościami współczesnej biotechnologii, gwarantującej wysoką skuteczność i przyjemność stosowania produktów.