BEAUTY
The Best of New Beauty 2: 'Marka zaangażowana' (fot. materiały redakcyjne/Marta Kondrusik)
The Best of New Beauty 2: 'Marka zaangażowana' (fot. materiały redakcyjne/Marta Kondrusik)

The Best of New Beauty to jedyny plebiscyt, w którym użytkownicy wybiorą zwycięzców spośród produktów, usług oraz kampanii, które zadebiutowały na polskim rynku w okresie od 01.01.2021 do 31.07.2022 r. Oto akcje nominowane w kategorii: "Marka zaangażowana".

Plebiscyt The Best of New Beauty. Nominowani w kategorii: "Marka zaangażowana"

Släppa - poza tym, że dba o środowisko (oferuje bezpieczne środki czystości, które nie trują nas, ani nie szkodzą glebie), to działa również społecznie. W czerwcu marka była zaangażowana w kampanię wraz ze stowarzyszeniem "Miłość Nie Wyklucza", przygotowując poradnik 'Orientuj się'. 10 proc. przychodu zostało przekazane również na cele statutowe. W kolejnych miesiącach wspierała osoby w kryzysie bezdomności oraz przygotowywała kampanię skupioną na ciałopozytywności. 

Neboa - na stałe zagościła na łazienkowych półkach zarówno zaangażowanych włosomaniaczek, jak i minimalistek, dla których mniej znaczy więcej. Wegańskie receptury każdego z 18 kosmetyków Neboa przypadły także do gustu użytkowniczkom, które zakup każdego produktu poprzedzają wnikliwą analizą jego składu. Szampony, odżywki, wcierki, peelingi oraz specjalistyczne produkty do pielęgnacji włosów Neboa zostały stworzone w duchu filozofii RESPECT THE PLANET, co oznacza że czerpią z bogactwa składników naturalnych, troszcząc się jednocześnie o dobro środowiska i żyjących w nim stworzeń. To kluczowe założenie Neboa realizuje poprzez unikalny koncept produkcji opakowań. Jako jedyna marka kosmetyczna na polskim rynku przyczynia się do oczyszczania mórz i oceanów z zalegających w nich śmieci. Opakowania kosmetyków Neboa są bowiem wytwarzane z plastiku z recyklingu, w tym z plastiku odławianego z oceanów i w 100% nadają się do ponownego recyklingu. Każda butelka Neboa to realne zmniejszenie ilości odpadów w wodzie. Wyrazem szczególnej troski o środowisko wodne są działania podjęte przez Neboa na rzecz Morza Bałtyckiego. W tym celu marka połączyła siły z Fundacją MARE, biorąc udział w akcji „Sprzątamy Bałtyk", zorganizowanej w ramach obchodów WORLD CLEANUP DAY, a także została sponsorem specjalistycznego kosza PortBin, który oczyszcza Bałtyk z plastiku. Zainstalowany w marinie na Wyspie Sobieszewskiej kosz jest w stanie w ciągu roku wyłowić z wody nawet 1,5 tony odpadów. W ramach tegorocznej akcji Neboa połączyła siły z działającą w duchu „slow fashion" polską marką odzieżową NOSZESZTUKE. Owocem tej współpracy jest limitowana kolekcja ubrań i toreb. Ambitne plany Neboa sięgają dalej, bo marka ma w planach kontynuację działań na rzecz mórz i bezpieczeństwa stworzeń wodnych. Wciąż jest bowiem wiele do zrobienia, aby małe kroki zamienić w bohaterskie czyny dla Planety.

'Natura' magazyn Klubu Natura - drogeria - spółka Natura postanowiła - wokół Klubu Natura adresowanego do klientów drogerii Natura - skupiać ludzi, którym leży na sercu dobro Ziemi, którym nie jest wszystko jedno, gdzie mieszkają, jakim powietrzem oddychają, co jedzą, co kupują. Po prostu to, jak żyją. Natura razem z nimi chce sadzić drzewa, szukać pomysłów na życie zero waste, propagować zdrowy styl życia i zachowania ekologiczne. Efektem takiego myślenia jest właśnie magazyn „Natura", który ukazuje się od stycznia 2022 r. Od początku spółce Natura przyświecała idea, aby magazyn „Natura" wnosił świeżość i nową jakość na rynek custom publishing w Polsce. Magazyn to nowoczesny miesięcznik przygotowany specjalnie dla ludzi zainteresowanych tematyką kosmetyków i produktów naturalnych, ekologii oraz zdrowego trybu życia. Ma to swoje głębokie uzasadnienie. Jak bowiem pokazują dostępne badania, ekologia, produkty naturalne, zero waste czy recykling to najważniejsze trendy kolejnych lat, a także kluczowe kierunki, w których podąża i rozwija się nie tylko branża kosmetyczna i beauty, ale tak naprawdę cały świat. Dlatego zapotrzebowanie na wiedzę w tym zakresie będzie cały czas rosło. Magazyn „Natura" wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom, co miesiąc dostarczając Czytelnikom wartościową i praktyczną wiedzę, w jaki sposób na co dzień dbać o planetę, inspirując do zmian, pomagając dokonywać właściwych wyborów, a także wskazując, że każdy, nawet najmniejszy krok w tym kierunku ma ogromne znaczenie.