Co zrobić, by loki utrzymywały się dłużej. Kilka sprawdzonych trików

O tym jak długo utrzyma się skręt decyduje wiele czynników. Na niektóre z nich, takie jak na przykład struktura włosa, czy warunki zewnętrze, nie mamy oczywiście wpływu. Są jednak i takie, które zależą od nas. Oto kilka skutecznych sposobów na stworzenie trwałej i pięknej fryzury.

Metod, dzięki którym uzyskasz loki lub fale, jest wiele. To nie tylko lokówki, czy papiloty, lecz także prostownice, suszarko-lokówki, specjalne jedwabne wałki, a nawet paski od szlafroków. Wybór sposobu zależy od tego, jaki efekt chcesz osiągnąć. Przykładowo, dzięki prostownicy uzyskasz delikatne fale w stylu Hollywood. Natomiast za pomocą papilotów - drobne loczki, tzw. sprężynki.

Kosmetyki, dzięki którym twoja stylizacja będzie trwała

Często zdarza się, że efekt stylizacji nie jest trwały. Już po kilku godzinach włosy wyglądają tak, jakbyś nic z nimi nie robiła. W trakcie kręcenia włosów warto więc skorzystać z kosmetyków, które pomogą uzyskać jeszcze lepsze efekty.

Nasza pierwsza propozycja to pianka mocno utrwalająca Wellaflex Curls & Waves. Produkt zawiera formułę FlexCurl, która zapewnia pełną życia sprężystość, a także mocne utrwalanie nawet przez 24 godziny. Pianka umożliwia uformowanie pełnych życia, sprężystych loków i fal. Nanoś ją na włosy jeszcze, gdy są wilgotne. Metoda ta sprawdzi się m.in. jeśli korzystasz z suszarko-lokówki, papilotów lub wałków.

Kosmetyki, dzięki którym twoja stylizacja będzie trwałaKosmetyki, dzięki którym twoja stylizacja będzie trwała materiały prasowe

Jednym z najważniejszych kroków, jeśli zależy ci na długotrwałym efekcie, jest utrwalenie fryzury. W tym przypadku jedną z najlepszych propozycji dostępnych na rynku jest lakier stylizujący do włosów Wellaflex 2nd Day Volume. Możesz z niego korzystać niezależnie od tego, na jaką metodę kręcenia kosmyków się zdecydujesz. 

Produkt nie tylko doskonale utrwali stylizację bez sklejania włosów, lecz także zapewni twojej fryzurze objętość (efekt utrzymuje się nawet do dwóch dni). Wystarczy spryskać całe pasma lakierem z odległości 20-30 centymetrów. Można użyć go także na wybranych pasmach, by podkreślić końcowy efekt. Warto także dodać, że produkt pomaga także chronić włosy przed promieniowaniem UV, zapewniając im naturalny i zdrowy wygląd.

Wellaflex 2nd Day VolumeWellaflex 2nd Day Volume materiały promocyjne

Co zrobić, by loki utrzymywały się dłużej?

Jakich zasad poza tym warto się trzymać, aby dłużej cieszyć się piękną fryzurą? Oto kilka wskazówek, o których warto pamiętać w czasie stylizacji włosów.

  • Przed zabiegiem dobrze rozczesz pasma.
  • Loki będą trwalsze, jeśli będziesz kręcić włosy od samej nasady.
  • Jeśli używasz prostownicy, suszarko-lokówki, czy lokówki nie puszczaj pasma od razu po jego zakręceniu, chwilę go podtrzymaj.

Wiele z nas zastanawia się, kiedy najlepiej kręcić włosy. W tym przypadku są dwa obozy. Niektórzy twierdzą, że najlepsze efekty uzyskują, jeśli kręcą włosy drugiego lub nawet trzeciego dnia po ich myciu. Natomiast są też osoby, w których przypadku zdecydowanie lepiej sprawdza się wykonanie tego zabiegu tuż po umyciu i osuszeniu pasm. Warto więc sprawdzić, która opcja lepiej sprawdza się w przypadku twoich włosów.

Jeśli do stylizacji włosów używasz prostownicy, lokówki czy suszarko-lokówki, koniecznie pamiętaj o termoochronie. Nasz wybór to produkty Wellaflex z linii Heat Protection. To m.in. pianka, która nie tylko chroni włosy przed działaniem wysokiej temperatury, lecz także zapewnia naturalny efekt bez uczucia lepkości.

Urządzenia do stylizacji kosmyków ze względu na wytwarzaną temperaturę nie są obojętne dla ich struktury. Poza tym jeśli wykonujesz zabieg niedługo po myciu włosów, dokładnie wysusz pasma. W przeciwnym razie urządzenie do stylizacji może je mocno uszkodzić.

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Co zrobić, by loki utrzymywały się dłużej. Kilka sprawdzonych trików
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl