Kręcone, falowane, proste. Jak układać włosy w zależności od ich struktury?

Stylizacja włosów różni się w zależności od struktury naszych kosmyków. Innych produktów potrzebujemy, by naszym lokom nadać maksymalnie dużo objętości, a innych kiedy chcemy, żeby nasze pasma przez cały dzień były proste jak od linijki. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, chcąc stylizować swoje włosy w szybki i prosty sposób, a jednocześnie wyglądać jak gwiazda?

Jak stylizować kręcone włosy?

Każda kobieta, która ma kręcone włosy, doskonale wie, że o takie kosmyki trzeba dbać w sposób szczególny. Jeśli chcemy, by nasza fryzura wyglądała zawsze dobrze, musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim loki nie lubią być czesane na sucho. Zatem włosy o takiej strukturze rozczesujemy na mokro, najlepiej przy użyciu ulubionej odżywki czy maski. Chcąc nadać naszym skrętom maksymalnie dużo objętości tuż przed suszeniem dobrym pomysłem będzie użycie pianki marki Wella Deluxe Dream Waves & Curls. Ten produkt podkreśla naturalny skręt oraz ułatwia stylizację fal. Pełne objętości sprężyste loki i fale utrzymują się nawet do 24 godzin. Ponadto zawarty w piance olejek jojoba i pantenol, sprawia, że włosy pozostają lśniące i miękkie w dotyku.

Wella Deluxe Dream Waves & CurlsWella Deluxe Dream Waves & Curls fot. materiały prasowe

Jak stylizować falowane włosy?

Falowane włosy od dłuższego czasu cieszą się ogromną popularnością. Opcji stylizacji jest kilka, bo możemy włosy zakręcić na lokówkę, czy prostownicę lub wysuszyć suszarko-lokówką. Bez względu, na to którą opcję wybierzemy, potrzebny nam będzie produkt do utrwalenia naszej fryzury. Jeśli chcemy by nasz skręt był mocniejszy możemy tak samo jak w przypadku włosów kręconych wykorzystać do stylizacji piankę, jeśli jednak zależy nam bardziej na efekcie tzw. surferskich fal dobrym patentem jest tuż po stylizacji spryskanie naszych kosmyków utrwalającym lakierem do włosów Wellaflex 2nd Day Volume. Technologia FlexActive zawarta w produkcie zapewnia efekt naturalnej, elastycznej i utrwalonej fryzury. Nasze włosy będą naturalne w dotyku, a pasma nie będą posklejane. Lakier Wellaflex 2nd Day Volume podkreśla naturalne piękno włosów i nadaje fryzurze indywidualny charakter.

Wellaflex 2nd Day VolumeWellaflex 2nd Day Volume materiał promocyjny

Jak stylizować proste włosy?

Choć mogłoby się wydawać, że proste włosy są najłatwiejsze w obsłudze, to niestety nie zawsze tak jest. Czasem, kiedy stylizujemy je prostownicą, już po chwili zaczynają się puszyć i skręcać. Jest na to jednak sposób. Wystarczy po ułożeniu fryzury zaaplikować odpowiedni produkt utrwalający. Zdarza się, że proste włosy są cienkie i jeśli chcemy zwiększyć ich objętość możemy wykorzystać do tego piankę Wellaflex Fullness For Thin Hair. Ten produkt nadaje delikatnym włosom wyraźnie więcej puszystości i utrwala fryzurę, nie sklejając pasm.

Wellaflex Fullness For Thin HairWellaflex Fullness For Thin Hair fot. materiały prasowe

Jeśli nasze kosmyki są delikatne, do wykończenia fryzury przyda nam się lakier do włosów Wellaflex Sensitive. A jeżeli chcemy, by nasze włosy przetrwały nawet najbardziej szaloną imprezę, potrzebujemy czegoś naprawdę trwałego. Takim produktem jest Wellaflex Power Hold, który pozwoli nam się cieszyć prostymi włosami nawet do 48 godzin.

Wellaflex Power HoldWellaflex Power Hold fot. materiały prasowe

Jeśli chcecie wasze proste włosy unieść i zwiększyć ich objętość, pochylcie głowę w dół i spryskajcie lakierem kosmyki od nasady.

Jak widać odpowiednio dobrane kosmetyki do stylizacji włosów, są swego rodzaju kluczem do sukcesu. Przy ich pomocy jesteśmy w stanie wyczarować fryzurę jak z salonu fryzjerskiego, bez wychodzenia z domu. Pamiętajcie jednak, by najpierw poznać strukturę swoich włosów, a następnie dobrać do odpowiednie produkty. 

Więcej o: