Bon turystyczny dla seniora. Emeryci i renciści nie skorzystają z dofinansowania w wakacje

Projekt wsparcia branży turystycznej zyskał wiele zwolenników. Teraz bon turystyczny mieliby otrzymać także emeryci i renciści. Kiedy świadczenie zostanie uruchomione dla seniorów? Sprawdź najnowsze informacje o bonie turystycznym.

W piątek 18 czerwca Senat podjął uchwałę o wniesieniu do Sejmu projektu ustawy o zmianach w bonie turystycznym. Senat chce, aby świadczenie było udzielane także emerytom i rencistom. Celem tego jednorazowego świadczenia jest wsparcie branży turystycznej, która przechodzi kryzys po lockdownie z powodu COVID-19. Na razie bon przysługuje jedynie rodzinom z dziećmi, ale rząd proponuje przeznaczyć taką samą kwotę na wypoczynek dla seniorów. 

Polski Bon Turystyczny dla seniora - taki projekt ustawy przygotowaliśmy w Senacie. 9 mln emerytów i rencistów otrzyma 500 zł jako dofinansowanie do wypoczynku, na wzór funkcjonującej już dopłaty dla dzieci. Mam nadzieję, że jeszcze w czerwcu ustawa będzie przyjęta" - napisał na Twitterze bezpartyjny senator Krzysztof Kwiatkowski.
Zobacz wideo Jak uzyskać i jak wykorzystać bon turystyczny?

Bon turystyczny dla seniorów. Kiedy będzie dostępny? 

Ustawa przewiduje, że bon turystyczny dla seniorów zostanie uruchomiony 1 września 2021. Emeryci i renciści będą mogli wykorzystać go poza sezonem. Jak argumentuje senator Marek Borowski, bon turystyczny dla rodzin poprawił nieco sytuację polskiej branży turystycznej, ale jedynie w okresie wakacji - jesienią mało kto wykorzystywał bon. Zdaniem senatora w zaproponowanych zmianach chodzi o to, aby zwiększyć ruch turystyczny poza sezonem. Za wprowadzeniem projektu opowiedziało się 54 senatorów, żaden nie był przeciw. 

Polski Bon Turystyczny dla seniora. Ile będzie wynosić świadczenie? Jakie warunki trzeba spełnić?

Polski Bon Turystyczny dla seniora będzie jednorazowym dofinansowaniem w wysokości 500 złotych. Zgodnie z zapowiedzianą ustawą, warunkiem do otrzymania bonu będzie status emeryta lub rencisty. Te osoby będą mogły wykorzystać bon od 1 września 2021 do 31 marca 2022 roku.

Więcej o: