Jak uzyskać bon turystyczny na lato 2021? Możesz otrzymać więcej niż 500 złotych!

Polski bon turystyczny obowiązuje od lata 2020 roku. Podczas wakacji 2021 również możesz go wykorzystać. Przysługuje rodzinom z dziećmi i jego realizacja jest możliwa niemal na terenie całego kraju. Za jego pomocą zapłacisz za wiele atrakcji, a także noclegów. Jakie warunki musisz spełnić, aby go otrzymać? Obowiązują określone zasady.

Polski bon turystyczny przysługuje rodzinom z dziećmi. Jest nadawany każdemu dziecku, które nie ukończyło 18 roku życia. Jego realizacja jest możliwa od lata 2020. Ma na celu usprawnienie gospodarki, po długotrwałym lock downie, który dotknął również branżę turystyczną. Rekompensata w postaci 500 złotych dotyczy pobytu w hotelach, ośrodkach rekreacyjnych, a także m.in parkach rozrywki. Aby otrzymać bon, należy spełnić kilka warunków. Wysokość bonu turystycznego, zależy m.in od liczby posiadanych dzieci. Jakie zasady obowiązują i ile pieniędzy ci przysługuje? Bon turystyczny ma też określoną ważność.

Zobacz wideo Jak uzyskać i jak wykorzystać bon turystyczny?

Polski bon turystyczny 2021. Ile wynosi i komu przysługuje?

Polski bon turystyczny wynosi 500 złotych na każde dziecko i jest udzielany jednorazowo. Jeśli rodzina posiada więcej dzieci poniżej 18 roku życia, to kwota zostaje pomnożona o liczbę potomków. . Przysługuje wszystkim rodzinom z dziećmi, które przebywają i pobierają świadczenia na terenie Polski. Jego wykorzystanie jest możliwe wyłącznie na terenie kraju i musi dotyczyć atrakcji, z których skorzystają dzieci. Jeśli rodzice wychowują dziecko osobno, bon może być podzielony na pół, po 250 złotych. W przypadku dzieci niepełnosprawnych, bon wynosi 1000 złotych i jest przydzielany jednorazowo. 

Bon turystyczny na PUE ZUS. Jak go otrzymać?

Świadczenie wakacyjne można otrzymać po wcześniejszym zalogowaniu się na platformie elektronicznej PUE ZUS. Bon turystyczny nie może być przyznawany w gotówce. Można go otrzymać jedynie w formie elektronicznej, po wcześniejszej aktywacji. Bon znajdziemy w zakładce "Ogólny" i w menu bocznym wybrać "Polski bon turystyczny", a następnie "Mój bon". Nie jest potrzebne uzupełnianie danych, ponieważ bon przydzielany jest na podstawie danych udzielonych do świadczenia 500+. Aby polski bon turystyczny był aktywny, należy kliknąć opcję "aktywuj bon". Aktywacja jest możliwa do marca 2022 roku.

Polski bon turystyczny. Do kiedy i na co można go wykorzystać?

Polski bon turystyczny można aktywować od lipca ubiegłego roku. Zgodnie z decyzją rządku, jego wykorzystanie jest możliwe aż do 31 marca 2022 roku. Jego realizacja może dotyczyć m.in pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, czy na kolonii, a także obozie sportowym lub rekreacyjnym. Można nim zapłacić również podczas pobytu w parkach wodnych, lub parkach rozrywki. Kwotę bonu możemy podzielić na kilka atrakcji i zapłacić nim w odstępie czasowym. Pełną listę atrakcji, znajdujących się na terenie całego kraju znajdziemy na stronie https://bonturystyczny.polska.travel/. Warunkiem jest, aby atrakcje dotyczyły dzieci poniżej 18 roku życia, a same dzieci muszą być obecne podczas jego realizacji. Wg raportu ZUS, do lutego 2021 z bonu turystycznego skorzystało 425 tys. osób.

Więcej o: