Jak złożyć wniosek o bon turystyczny? Uzyskanie bonu jest naprawdę proste i zajmie ci kilka chwil

Nadeszły wyczekiwane przez wszystkich wakacje. Pora więc wykorzystać bon turystyczny. Co zrobić, żeby go otrzymać? Czy trzeba złożyć wniosek o bon turystyczny? Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania.

Bon turystyczny to świadczenie, które przysługuje od sierpnia 2020 roku wszystkim rodzinom z dziećmi do 18. roku życia. Jego celem jest wsparcie polskich rodzin i branży turystycznej, która przechodzi kryzys po lockdownie z powodu COVID-19. Jak skorzystać z bonu?

Zobacz wideo Jak uzyskać i jak wykorzystać bon turystyczny?

Bon turystyczny dla seniora Bon turystyczny dla seniora. Emeryci nie skorzystają z dofinansowania w wakacje

Polski bon turystyczny. Ile wynosi i komu przysługuje? 

Polski bon turystyczny to jednorazowe świadczenie dla rodzin z dziećmi. Wynosi on 500 zł na każde dziecko, które nie ukończyło 18. roku życia. Rodzice dzieci niepełnosprawnych poza bonem turystycznym otrzymują jeszcze dodatkowe świadczenie także w wysokości 500 zł. Bon turystyczny można wykorzystać wyłącznie na terenie naszego kraju. Można nim opłacić m.in. pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, czy na kolonii, obozie harcerskim, obozie sportowym lub rekreacyjnym oraz opłacić atrakcje w czasie wyjazdu z dzieckiem. 

Polski bon turystyczny. Do kiedy można go wykorzystać? Gdzie nim zapłacić? 

Bon turystyczny możesz wykorzystać do końca marca 2022 roku. Możesz go zrealizować na terenie całego kraju, płacąc nim za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne. Nie można wymienić bonu na gotówkę, a także nie opłacimy nim wyjazdy zagranicznego. Gdzie zatem możemy go wykorzystać? Katalog obiektów, które akceptują bon turystyczny, znajdziesz na stronie bonturystyczny.polska.travel/mapa.

Dobry start, wniosek o 300 plus Ważne zmiany w programie "Dobry start". Jak teraz złożyć wniosek o 300 plus?

Jak złożyć wniosek o bon turystyczny? Aktywacja bonu nie zajmuje długo czasu

Zastanawiasz się, jak złożyć wniosek o bon turystyczny? Na szczęście tym razem ominie cię papierologia. Nie musisz składać wniosku o bon turystyczny, trzeba go jedynie aktywować. Aby to zrobić, zaloguj się na swój profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS na www.zus.pl. Wybierz zakładkę "Ogólny" i przejdź do zakładki "Polski Bon Turystyczny" → "Mój bon". Musisz uzupełnić swój aktualny e-mail oraz numer telefonu komórkowego. Następnie bon turystyczny w formie 16-cyfrowego kodu zostanie wysłany na numer telefonu lub adres e-mail, który wskazałeś.

Więcej o: