Nie wszyscy skorzystają z 500 plus na wakacje. Ten jeden błąd może zepsuć plany na lato 2021

Bon Turystyczny wynosi 500 złotych. To kwota, która przysługuje rodzinom z dziećmi. Pomaga zwiększyć budżet na wakacje i skorzystać z wielu atrakcji dla całej rodziny. Istnieją pewne organiczenia. Nie popełnij tego błędu podczas planowania wypoczynku. Sprawdź, jak go uniknąć.

500 plus na wakacje, czyli tak zwany Bon Turystyczny przysługuje wszystkim rodzinom z dziećmi, które przebywają na terenie Polski. To swego rodzaju rekompensata za długotrwały lock down z powodu pandemii koronawirusa. Zamknięte obiekty rekreacyjne poskutkowały ogromną stratą dla branży turystycznej. Rodziny z dziećmi również nie mogły skorzystać z licznych atrakcji, a forma dodatku finansowego, którą proponuje rząd, ma na celu poprawić warunki materialne i zapewnić wakacyjny wypoczynek obywatelom. Niestety, planując wakacje należy pamiętać o warunkach, które obowiązują. 

Zobacz wideo Czy programy socjalne są zagrożone przez koronawirusa?

Jak otrzymać 500 plus na wakacje? Bon Turystyczny 2021 nie dla każdego

Aby otrzymać bon na wakacje, należy przede wszystkim posiadać dzieci do 18 roku życia. Te rodziny, które chcą skorzystać ze świadczenia, muszą być świadczeniobiorcami dodatku wychowawczego 500+, lub świadczeniobiorcami dodatku na dzieci w rodzinie zastępczej, rodzinnym domu dziecka, w placówce opiekuńczo-wychowawczej. Bon turystyczny mogą aktywować wszyscy użytkownicy platformy elektronicznej PUE ZUS. Zarejestrowane tam rodziny otrzymają dodatek wakacyjny w wysokości 500 złotych drogą elektroniczną. Bon turystyczny nie jest wymienny na gotówkę i może być zrealizowany w ratach, rozbity na kilka atrakcji. Nie obowiązuje jednak we wszystkich miejscach wypoczynkowych.

Emeryci14 emerytura 2020. Kiedy wypłata świadczenia? Nie wszyscy dostaną pieniądze

Gdzie obowiązuje bon turystyczny? Tam nie zrealizujesz świadczenia 500 plus na wakacje!

Bon turystyczny 500 plus jest przyznawany jednorazowo na każde dziecko do 18 roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych, obowiązuje świadczenie wyższe, w wysokości 1000 złotych na każde dziecko. Niestety, bon nie obowiązuje wszędzie. Jeśli twoja rodzina planowała wakacje za granicą, bon nie będzie możliwy do zrealizowania. Wsparcie branży turystycznej obowiązuje wyłącznie na terenie Polski i jest możliwe w określonych miejscach. Zapłacimy nim m.in w hotelu, pensjonacie, w gospodarstwie agroturystycznym, na koloniach, na obozie harcerskim, na obozie sportowym, na obozie rekreacyjnym. Lista przedsiębiorców, którzy biorą udział w programie znajduje się na specjalnej stronie internetowej https://bonturystyczny.polska.travel/lista-obiektow. Warto zapoznać się z nią, zanim zaplanujesz urlop

Dobry start, wniosek o 300 plusWażne zmiany w programie "Dobry start". Jak teraz złożyć wniosek o 300 plus?

500 plus na lato 2021. Do kiedy można aktywować bon?

Bon 500 plus na lato 2021 jest możliwy do realizacji od 1.08.2020 roku. Do tej pory skorzystało z niego około 425 tysięcy obywateli. Płacenie dodatkowym świadczeniem na wakacje będzie możliwe do końca marca 2022 roku. Można rozbić kwotę na kilka mniejszych, aby zapewnić rodzinie więcej atrakcji.  Każda płatność będzie potwierdzona jednorazowym kodem autoryzacyjnym wysłanym SMS-em. Możliwe jest również pokrycie różnicy kosztów atrakcji we własnym zakresie, jeśli przewyższy wartość bonu. 

Więcej o: