Jak uzyskać bon turystyczny? To banalnie proste! Są jednak szczegóły, o których powinieneś wiedzieć

Planujesz rodzinny urlop i zastanawiasz się, jak uzyskać bon turystyczny? To łatwiejsze niż się wydaje! W kilka chwil otrzymasz 500 plus na wakacje. Sprawdź, jak uzyskać bon turystyczny!

Wprowadzenie Polskiego Bonu Turystycznego ma na celu wsparcie polskich rodzin oraz branży turystycznej, która przechodzi kryzys po lockdownie związanym z pandemią koronawirusa. Kto może skorzystać z dofinansowania? Jak aktywować bon? Gdzie można go wykorzystać? Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania. 

Zobacz wideo Jak uzyskać i jak wykorzystać bon turystyczny?

Bon 500 plus na wakacje. Kto może skorzystać z dofinansowania? 

Polski bon turystyczny, tzw. 500 plus na wakacje, to jednorazowe świadczenie dla rodzin z dziećmi. Rodzice lub opiekunowie otrzymują do wykorzystania 500 zł na każde dziecko, które nie ukończyło 18 lat. Rodzice dzieci niepełnosprawnych otrzymują w ramach dofinansowania 1000 zł. 

Aktywacja bonu turystycznego. Jak uzyskać bon turystyczny? Czy trzeba składać wniosek?

Mamy dobrą wiadomość: nie musisz składać wniosku o bon turystyczny. Bon turystyczny wystarczy jedunie aktywować. W tym celu zaloguj się na swój profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS na www.zus.pl. Wybierz zakładkę "Ogólny" i przejdź do zakładki "Polski Bon Turystyczny" → "Mój bon". Następnie wystarczy uzupełnić dane: podać adres e-mail oraz numer telefonu komórkowego. Bon turystyczny zostanie wysłany w formie 16-cyfrowego kodu na podany przez ciebie numer telefonu lub adres e-mail. 

Jeśli masz dwoje dzieci lub więcej otrzymasz jeden kod do wykorzystania, więc nie będzie problemu, żeby płacić od razu za wszystkie dzieci. 

Bon turystyczny na dziecko urodzone w 2021 roku. Czy rodzice nowo narodzonego dziecka dostaną dofinansowanie? 

Program obejmuje także dzieci urodzone do 31 grudnia 2021 roku, więc rodzice dzieci urodzonych w tym roku będą mogli aktywować bon turystyczny. 

Do kiedy można wykorzystać bon turystyczny? 

Bon turystyczny możesz wykorzystać do końca marca 2022 roku. Z noclegu możesz skorzystać nawet po tym terminie, jednak ważne jest, żeby zapłacić za pobyt przed datą wygaśnięcia bonu. 

Gdzie wykorzystać bon turystyczny? Lista atrakcji

Bon turystyczny możesz zrealizować na terenie Polski, płacąc nim za pobyt w hotelach, czy ośrodkach wczasowych oraz za imprezy turystyczne. Listę atrakcji i obiektów, które akceptują płatność bonem turystycznym, znajdziesz na stronie bonturystyczny.polska.travel/mapa.

Pamiętaj, że bonu turystycznego nie możesz wykorzystać na opłacenie zagranicznych wycieczek ani zamienić go na gotówkę. 

Więcej o: