Loteria szczepionkowa. Jak wziąć udział w loterii szczepionkowej? Ten warunek będzie decydujący

Loteria dla zaszczepionych - jak wziąć w niej udział? Do spełnienia są dwa warunki. Nie każdy jednak będzie miał szansę zapisu. Od czego to zależy? Odpowiadamy.

W ostatnim czasie szczepionki stały się numerem jeden dyskusji społecznej. Mamy je na językach i staramy się szukać w nich nadziei na normalność. Okazuje się jednak, że niektórzy z nas będą mogli liczyć na coś więcej. Loteria Narodowego Programu Szczepień wzbudza w nas wielkie emocje. Już od 1 lipca rozpoczniemy oczekiwania na wielką wygraną. Co zrobić, aby wziąć w niej udział i jak się zarejestrować?  

Zobacz wideo Kiedy będą dostępne szczepienia w aptekach, galeriach handlowych? Czym będzie można się tam zaszczepić?

Jak wziąć udział w loterii szczepionkowej? Trzeba spełnić dwa warunki

Zgodnie z ogłoszeniami, które wysłuchaliśmy 24 czerwca na konferencji prasowej, loteria szczepionkowa ruszy już 1 lipca i zakończy się 30 września. Co zrobić, aby wziąć w niej udział? Najważniejsze jest spełnienie dwóch warunków: trzeba być osobą pełnoletnią i przyjąć pierwszą dawkę szczepionki lub szczepionkę jednodawkową. Wygląda więc na to, że na chwilę obecną w losowaniu może wziąć udział ponad 20 milionów osób. Prezes Totalizatora Sportowego, Olgierd Cieślik, poinformował, że istnieją cztery szanse na wygraną: codzienne, tygodniowe, miesięczne oraz nagroda główna.

Codziennie do wygrania będą nagrody pieniężne o wartości 200 zł przyznawane co 500 uprawnionej osobie lub 500 zł przyznawane co dwutysięcznej osobie. Pula nagród natychmiastowych wynosi 14 milionów 300 tysięcy złotych – dodał

W każdą środę przez dwanaście tygodni możemy spodziewać się wygranej wartej 50 tysięcy złotych. Nagrody miesięczne będą wynosić 100 tysięcy złotych, a nagroda finałowa, której losowanie nastąpi 6 października, będzie warta wysokości jednego miliona złotych.  Oprócz tego istnieje możliwość wygrania hulajnogi elektrycznej, samochodu osobowego Toyota Corolla lub Toyoty C-HR.

Loteria dla zaszczepionych. Jak się zarejestrować? Istnieją trzy możliwości

Aby mieć możliwość wzięcia udziału w loterii, będziemy musieli się na nią zapisać. Istnieją trzy możliwości zapisu: albo za pomocą Internetowego Konta Pacjenta, albo poprzez infolinię, dzwoniąc pod numer 880-333-333, albo zgłaszając się do pobliskiego punktu szczepień. 1 lipca dostępne będą szczegółowe informacje dotyczące wzięcia udziału w loterii oraz zasad, na których będzie się opierać.

Więcej o: