Jak złożyć wniosek o 300 plus? W tym roku zasady są inne. Nie wszyscy rodzice mogą liczyć na wsparcie

Dobry Start to program zapewniający wsparcie dla rodziców przygotowujących wyprawkę szkolną dla dziecka. Już 1 lipca będziemy mogli złożyć wniosek o otrzymanie dofinansowania. Jak złożyć wniosek o 300 plus? W tym roku reguły są inne.

Już 1 lipca startuje kolejny nabór do programu Dobry Start, który gwarantuje 300 złotych na wyprawkę szkolną każdemu dziecku rozpoczynającemu naukę szkolną. Jak pisze gov.pl:

Program Dobry Start to inwestycja w edukację polskich dzieci. To 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód. To wsparcie dla 4,4 miliona uczniów.

Każdy rodzic dobrze wie, że wyprawka szkolna to bardzo kosztowna sprawa, zwłaszcza gdy bierzemy pod uwagę rodziny wielodzietne. Dobry start ma więc zapewnić częściowe wsparcie dla wydatków, których muszą podjąć się opiekunowie dziecka. Wsparcie jest wypłacane raz w roku do 20 roku życia dziecka, a w przypadku dzieci niepełnosprawnych do 24 roku życia. Jego wysokość zależy od dochodów rodziców.  W tym roku wnioski będziemy składać na nieco innych zasadach niż do tej pory.

Jak złożyć wniosek o 300 plus? Kiedy można składać wniosek o 300 plus? Od 1 lipca zrobimy to na innych zasadach

Jak do tej pory istniała możliwość złożenia wniosku w formie papierowej, ale od 1 lipca urzędnicy będą przyjmować tylko i wyłącznie te w formie elektronicznej. Ich obsługą zajmie się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Czas na złożenie wniosku wynosi trzy miesiące: od 1 lipca 2021 do 30 września 2021, a im wcześniej uda nam się to zrobić, tym wcześniej możemy liczyć na środki wsparcia.

Istnieją trzy opcje złożenia wniosku. Możemy zrobić to za pomocą strony internetowej empatia.mpips.gov.pl, bankowości elektronicznej lub portalu PUE ZUS. Złożenie wniosku na PUE ZUS będzie wymagało od nas założenia konta (samodzielnie lub z pomocą pracowników placówki). Program  nie obejmuje przedszkolaków, ani uczniów w klasach zerowych.

Więcej o: