Narodowy Spis Powszechny. Czasu na wzięcie udziału w loterii zostało niewiele. Na jakie nagrody można liczyć?

Loteria Narodowego Spisu Powszechnego ruszyła w maju, jednak zostało tylko kilka dni, aby wziąć w niej udział. Do kiedy trzeba się zarejestrować? Na jakie nagrody można liczyć? Sprawdź, co powinieneś wiedzieć o loterii Narodowego Spisu Powszechnego.

Aby zachęcić Polaków do udziału w Narodowym Spisie Powszechnym, Główny Urząd Statystyczny przygotował loterię. Udział w niej to szansa na wygranie cennych nagród. Finałowe losowanie odbędzie się już niedługo. Kto może wziąć udział w loterii? Do kiedy trzeba się zarejestrować? 

Zobacz wideo Jak wcześnie młodzi powinni zainteresować się swoimi przyszłymi emeryturami? [Q&A]

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021Pytania ze spisu powszechnego. Czy pytanie o wiarę jest obowiązkowe?

Narodowy Spis Powszechny - loteria. Jak wziąć w niej udział? 

W loterii mogą wziąć udział osoby, które dokonały samospisu na stronie spis.gov.pl. Dopiero po spisaniu się przez internet otrzymasz unikatowy dziesięcioznakowy kod alfanumeryczny. Zachowaj go i zarejestruj się na stronie loteria.spis.gov.pl/

Zgłoszenia dokonasz, wypełniając formularz. Tam poza adresem e-mail i numerem telefonu będzie trzeba wprowadzić unikatowy dziesięcioznakowy kod potwierdzający samospis. Ważny jest także termin. Uczestniczyć w loterii mogą osoby, które spisały się i zarejestrowały na stronie loterii do 7 lipca 2021. 

Narodowy Spis Powszechny. Do kiedy trzeba się spisać? 

Obowiązkiem spisowym są objęte:

  • osoby fizyczne stale zamieszkałe i czasowo przebywające w mieszkaniach, budynkach i innych zamieszkanych pomieszczeniach niebędących mieszkaniami na terenie Polski, osoby fizyczne niemające miejsca zamieszkania;
  • mieszkania, budynki, obiekty zbiorowego zakwaterowania i inne zamieszkane pomieszczenia niebędące mieszkaniami.

Spisu należy dokonać do 30 września 2021 roku. Jeśli jednak liczysz na wygraną w loterii, musisz spisać się w ciągu najbliższych dwóch dni. 

Loteria Narodowego Spisu Powszechnego - nagrody. Co można wygrać w loterii i kiedy odbędą się losowania?

Losowania nagród ruszyły w maju. W lipcu przewidziane są jeszcze dwa - najbliższe 9 lipca i losowanie finałowe 14 lipca. Podczas finałowego losowania wygrać będzie można jeden z szesnastu samochodów Toyota Yaris. W losowaniu 9 lipca można liczyć na karty przedpłacone wysokości 500 zł lub 1000 zł.

Spis powszechny 2021. Jaka kara grozi za brak udziału? Jak się spisać? (zdjęcie ilustracyjne)Spis powszechny 2021 kara: te osoby mogą spotkać się z sankcją! Dlaczego?

Spis powszechny - infolinia. 

Jeśli masz pytania związane z Narodowym Spisem Powszechnym, możesz skorzystać z wsparcia informacyjnego. Numer infolinii spisowej to: 22 279 99 99 (opłata zgodna z taryfą operatora). Infolinia działa od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00. 

Więcej o: