Bon turystyczny aktywacja: skorzystaj z tej formy płatności póki jest czas! Jak ją aktywować?

Nadeszły wyczekiwane wakacje, czyli okres idealny na wykorzystanie bonu turystycznego. Od czerwca liczba użytkowników tej usługi wynosi w przybliżeniu 7 tysięcy tygodniowo! Jak aktywować taki bon?

Bon turystyczny to forma wsparcia finansowego dla polskich rodzin i jednocześnie sektora turystycznego. Po pandemicznym roku szkolnym, wiele dzieci pragnie wyjechać na wakacje, do czego niezbędny jest pewien kapitał. Obecnie można skorzystać z formy wsparcia, która pomaga pokryć koszty między innymi letniego wypoczynku

Zobacz wideo Jak uzyskać i jak wykorzystać bon turystyczny?

Bon turystyczny aktywacja: komu przysługuje?

Ta forma pomocy wynosi 500 zł na każde dziecko, czyli w sytuacji, kiedy w danej rodzinie jest więcej potomstwa, kwota zostaje zwiększona o liczbę pociech. Bon turystyczny udzielany jest jednorazowo rodzinom z dziećmi, które mieszkają w naszym kraju i pobierają świadczenie na jego terenie. W przypadku, gdy rodzice wychowują dziecko osobno, jest możliwość podzielenia kwoty bonu na pół. Dzieci niepełnosprawne otrzymują pomoc w wysokości nie 500 zł, a 1000 zł

Bon turystyczny - na co można wykorzystać?

Bon turystyczny pokrywa koszty pobytu w hotelach, pensjonatach, ośrodkach rekreacyjnych oraz parkach rozrywki. Można zapłacić nim za koszty dojazdu do danego miejsca. Pełna lista atrakcji jest dostępna pod adresem  https://bonturystyczny.polska.travel/. Warunkiem koniecznym są oczywiście atrakcje przeznaczone dla osób poniżej 18 roku życia. Dziecko musi być obecne podczas realizacji tej formy pomocy. 

Bon turystyczny aktywacja: bon aktywujesz tą drogą

Pobyt z dziećmi zaplanowany? Przyszła zatem pora na aktywację bonu. Skorzystać z tego świadczenia można za pomocą Platformy Usług Elektronicznych ZUS-u. W celu zapłacenia nim za wybraną usługę turystyczną, należy podać kod obsługi płatności oraz kod będący potwierdzeniem płatności. Należy pamiętać przy tym o terminie realizacji bonu. Można zapłacić nim za pobyt wypoczynkowy do końca marca 2022 roku.

Więcej o: