Loteria narodowego programu szczepień - jak się zapisać? Uwaga na oszustów!

Loteria narodowego programu szczepień powstała w celu zwiększenia liczby zaszczepionych Polaków. Atrakcyjne nagrody zachęcają do zapisywania się na szczepionkę. Do wygrania są bowiem samochody, gotówka i nie tylko. Jak się zapisać do loterii?

Loteria narodowego programu szczepień rozpoczęła się 1 lipca. Jeśli spełniasz poniższe warunki, możesz wziąć udział w losowaniu. Nagrody z loterii nie są niemożliwe do zdobycia, ponieważ wiele Polaków nie zostało zaszczepionych. W jaki sposób można wziąć udział losowaniu?

Zobacz wideo Na czym będzie polegała loteria narodowa? "Będą cztery szanse"

Loteria narodowego programu szczepień - Toyoty C-HR i milion złotych czekają na zaszczepionych

Loteryjne nagrody budzą poruszenie wśród Polaków. Dla niektórych wybrane przedmioty stanowią spełnienie marzeń. Co można wygrać podczas losowań?

  • Dziennie - 200 zł dla co 500 osoby oraz 500 zł dla co 2000.
  • Tygodniowo - środa to inaczej szansa na wygranie 50 tys. zł lub hulajnogi marki Segway-Ninebot, których jest 720.
  • Miesięcznie - 100 tys. zł to kwota, którą można wygrać podczas 3 losowań w miesiącu. Obok gotówki jest nie mniej atrakcyjna nagroda, czyli Toyota Corolla (6 aut).
  • Finał - będzie miał miejsce 6 października. Zwycięzca otrzyma samochód Toyota C-HR oraz milion złotych. Auta występują w ilości dwóch sztuk, podobnie jak milion.

Loteria narodowego programu szczepień - jak się zapisać?

Cały teren naszego kraju bierze udział w losowaniu. Co trzeba zrobić, aby wziąć w nim udział? Warunkami koniecznymi są: ukończenie 18. roku życia oraz posiadanie kompletu szczepień, czyli dwóch wymaganych dawek lub jednej. Zależy to od wybranego producenta. Zapiszesz się na loterię między innymi następującymi drogami:

  • rejestrując się na Internetowym Koncie Pacjenta za pomocą strony www.pacjent.gov.pl,
  • wykonując połączenie na numer 989 i wyrażając zgodę na udział w losowaniu.

Loteria narodowego programu szczepień - nie daj się oszukać

To doskonała okazja dla oszustów, dlatego uważaj na otrzymywane wiadomości tekstowe i uważnie sprawdzaj ich treść, ponieważ inaczej można dużo stracić. W celu wyłudzenia danych ludzie są w stanie podszywać się pod znaną instytucję. Jeżeli wygrasz w loterii, sprawdź numer, z którego pochodzi SMS o wygranej. Poddaj analizie link prowadzący do strony internetowej, powinien on wyglądać następująco: gov.pl/szczepimysie/loteria. Odmienny adres może oznaczać niebezpieczeństwo. Na stronie loterii widnieje lista zwycięzców, dlatego po otrzymaniu jakiejkolwiek wiadomości należy zweryfikować dane w internecie. 

Więcej o: