Emerytury Stażowe. Od kiedy wejdą w życie? Nie wróżą napływu gotówki

Emerytury stażowe stały się tematem numer jeden na forum społeczeństwa naszego narodu. Kiedy ruszą i co zagwarantują? Opcja wydaje się kusząca, ale tylko pozornie. Sprawdź najświeższe informacje o emeryturach stażowych.

Tematy budzące poruszenie wśród Polaków dotyczą dziś spraw emerytur. Nowy  Ład ma wprowadzić w codzienności nowe prawa, a zmiany wprowadzane z dnia na dzień mają zapewnić seniorom lepszy byt. Jednym z czołowych tematów są emerytury stażowe, które  dla niektórych wciąż pozostają wielką tajemnicą.

Zobacz wideo Next Jak wcześnie młodzi powinni zainteresować się swoimi przyszłymi emeryturami? [Q&A

Emerytury Stażowe od kiedy wchodzą w życie? Wady projektu

 Prezydent Andrzej Duda składał wobec nas obietnice, które budzą skrajne emocje. Emerytury stażowe stały się jednym z głównych celi Polaków. Walka o lepszy byt stała się dla nas jedną z przodujących tendencji. Obniżenie wieku emerytalnego  zapowiadało się jako nowość wchodząca w sferę plusów, które udało się wprowadzić w życie. Tymczasem zmiany generują zmiany, Nasze państwo wprowadziło wiele nowości. Wady projektu?

  • Po osiągnięciu wiek przechodzi się na emeryturę i kontynuuje pracę, po to, by otrzymać emeryturę oraz  wynagrodzenie
  • Gdy osiągamy wiek emerytalny, odwlekamy wniosek ze względu na niskie świadczenie
Przed nami wyzwania i nie tylko dyskusja, ale przede wszystkim jakaś propozycja dotycząca tzw. emerytury stażowej. To na pewno jest temat, który muszę podjąć. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości, i to nie jest to, "czy chcę, czy nie chcę", ale ja się do tego zobowiązałem i muszę je podjąć w drugiej kadencji - mówił Duda i dodawał: - Chciałbym, żebyśmy to zrealizowali jak najlepiej, jak najrozsądniej. Tak aby z jednej strony próbować zaspokoić uzasadnione oczekiwania społeczne, ale z drugiej zmieścić się w możliwościach, które ma i będzie miał w przyszłości system emerytalny. My nad tym pracujemy od jakiegoś czasu z panią prezes ZUS, a wypracowanie tego rozwiązania, mam nadzieję, będzie dziełem tej kadencji- mówił w maju prezydent RP, Andrzej Duda, na pierwszym posiedzeniu Rady ds.Spraw Społecznych

Emerytury Stażowe a podatek PIT. Jak wyglądają nowe relacje?

Sugestie, które wprowadziły w życiu emerytów  niemało zachodu poprzez ustalenie nowego limitu dochodowego, pojawiły się już jakiś czas temu. Społeczeństwo dyskutowało na temat płac i 10 tysięcy +.  Dziś na tapet kładziemy przede wszystkim sprawę zwolnienia z podatku PIT osób, które nie chcą przechodzić na emeryturę, nawet gdy ich wiek pozwala im na przejście na emeryturę. Czy sprawa jest opłacalna? Poniekąd. Jedynym warunkiem jest pozostanie w zawodzie.

Więcej o: