Na co można wykorzystać bon turystyczny? Aktywuj tę formę płatności póki czas!

Nareszcie wakacje! Pora zacząć planować letni wypoczynek. Polskie rodziny mogą liczyć na wsparcie ze strony Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i pokryć części wakacyjnej wyprawy. Na co można wykorzystać bon turystyczny?

Ta forma pomocy finansowej pomaga nie tylko rodzinom, ale i branży turystycznej. Pandemia wpłynęła na życie każdego z nas. Dzieci nie miały szansy na normalne uczęszczanie do szkoły i utrzymanie znajomości z rówieśnikami tak, jak było to możliwe przedtem. W te wakacje szczególnie potrzebują wypoczynku, o którego koszty nie należy się martwić. Z pomocą przychodzi bon turystyczny.

Zobacz wideo Kiedy bon turystyczny trafi do rodzin?

Na co można wykorzystać bon turystyczny? Sprawdź najpierw, czy możesz z niego skorzystać

Bon turystyczny przysługuje jednorazowo rodzinom z dziećmi, które mieszkają w Polsce i korzystają ze świadczeń na jej terenie. W sytuacji, kiedy rodzice wychowują dziecko osobno, istnieje możliwość podziału kwoty na pół. W przypadku jednej pociechy kwota bonu wynosi 500 zł, jeśli w rodzinie jest więcej potomstwa to oczywiście wsparcie jest powiększone o jego ilość. Dzieci dotknięte niepełnosprawnością otrzymują bon o wysokości 1000 zł

sukienkaWyprzedaż Bonprix! 7 zwiewnych ubrań na lato, które kupisz za niecałe 40 złotych!

Na co można wykorzystać bon turystyczny? Nie tylko na nocleg

Za pomocą tej formy wsparcia pokryjesz koszty pobytu w hotelu, pensjonacie, ośrodku rekreacyjnym i parku rozrywki oraz za atrakcje dla osób poniżej 18. roku życia. Oczywiście dziecko musi uczestniczyć w danym wyjeździe. Zapłacisz bonem także za transport do wybranego miejsca. Listę atrakcji znajdziesz pod następującym adresem: https://bonturystyczny.polska.travel/.

jeansy na latoGigantyczna wyprzedaż jeansów Reserved. Najbardziej pożądane modele przecenione nawet o 50%!

Bon turystyczny - jak aktywować usługę?

Jeśli wakacyjny pobyt z dziećmi został zaplanowany, można przejść do aktywacji usługi za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS-u. Zapłacisz za wybraną usługę podając kod obsługi płatności i kod potwierdzający płatność. Uwaga: pamiętaj o terminie realizacji bonu turystycznego. Można zapłacić nim do końca marca 2022 roku. 

Więcej o: