Loteria spisu powszechnego 2021 - lepiej się pośpieszyć! Za chwilę mija termin

Loteria spisu powszechnego ruszyła w maju. Jest to kolejny projekt z atrakcyjnymi nagrodami. Co trzeba wiedzieć o losowaniach Narodowego Spisu Powszechnego i jak się zapisać? Sprawdź kluczowe informacje.

Udział w Narodowym Spisie Powszechnym jest obowiązkowy. W celu przyśpieszenia tej procedury, Główny Urząd Statystyczny przygotował loterię. Do kiedy jest czas, aby się zapisać i jakie nagrody można wygrać? Informujemy.

Zobacz wideo Samorządowcy odmawiają przekazania spisów wyborców. „Nie wykluczam użycia policji i służb specjalnych"

Loteria spisu powszechnego 2021 - do kiedy trzeba wziąć udział w spisie?

Ten obowiązek obejmuje:

  • jednostki, które mieszkają na stałe w Polsce lub przebywają czasowo w budynkach, które występują na terenie naszego kraju,
  • obiekty, które nie są mieszkaniami, a na przykład miejscami zakwaterowania zbiorowego.

Obowiązek spisu należy wypełnić do 30 września 2021 roku. Jeżeli chcemy wziąć udział w loterii, należy dokonać zapisu nieco szybciej. 

Loteria spisu powszechnego 2021 - nagrody

Losowania nagród zaczęły się już w maju. Najbliższe będą miały miejsce 9 lipca oraz 14 lipca. Drugie będzie losowaniem finałowym, które oznacza szansę na wygranie samochodu Toyota Yaris. Łącznie jest 16 aut. Losowanie 9 lipca wiąże się z nagrodami w postaci kart przedpłaconych o wysokości 500 zł oraz 1000 zł. 

Loteria spisu powszechnego 2021 - nie masz dużo czasu 

Jeżeli dokonano samospisu na stronie spis.gov.pl, można wówczas zapisać się do loterii. W jaki sposób? Po wypełnieniu wszystkich formalności związanych z Narodowym Spisem Powszechnym należy zachować otrzymany dziesięcioznakowy kod alfanumeryczny i dokonać rejestracji na loteria.spis.gov.pl. Uwaga: czas jest do końca dzisiejszego dnia, czyli 7 lipca 2021. Wszelkie pytania dotyczące spisu zostaną rozwikłane na infolinii spisowej o numerze 22 279 99 99. Jest czynna w dni powszednie od 8:00 do 18:00.

Więcej o: