Jak złożyć wniosek o bon turystyczny? O tych kwestiach trzeba pamiętać

Słoneczne dni nas rozpieszczają, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby udać się na letni wypoczynek. Z pomocą finansową przychodzi 500 plus na wakacje, którym można zapłacić za wakacje dla rodziny. Jak złożyć wniosek o bon turystyczny?

Polski Bon Turystyczny to forma wsparcia finansowego dla polskich rodzin, które pragną udać się na wypoczynek. W obecnym okresie tym rodzajem płatności posługuje się mnóstwo Polaków. Co powinien zawierać wniosek i jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać pomoc w tej formie?

Zobacz wideo #BiznesWalczy - Bon turystyczny 1000 zł. Czy uratuje wakacje 2020? "Ważniejsze byłoby obniżenie podatków"

Jak złożyć wniosek o bon turystyczny? Poznaj warunki

Z tej jednorazowej formy wsparcia mogą skorzystać rodziny z dziećmi. Rodzice bądź opiekunowie mogą wykorzystać 500 zł na każde dziecko, które nie przekroczyło 18. roku życia. W sytuacji, kiedy potomek został dotknięty niepełnosprawnością, rodzina otrzymuje 1000 zł do wykorzystania na wypoczynek.

Wniosek o bon turystyczny

W celu uzyskania bonu turystycznego nie trzeba wcale składać wniosku! Ten rodzaj wsparcia finansowego wystarczy jednie aktywować i cieszyć się wypoczynkiem. Należy:

  • zalogować się najpierw na Platformę Usług Elektronicznych na stronie www.zus.pl,
  • wejść na zakładkę Polski Bon Turystyczny "Mój Bon" i uzupełnić dane kontaktowe.

Bon turystyczny zostanie wysłany w postaci 16-cyfrowego kodu na podany numer telefonu bądź adres mailowy.

Bon turystyczny - na co możesz go wykorzystać?

Po wszystkich formalnościach przyszedł czas na wykorzystanie bonu w odpowiednim miejscu. Zapłacisz w nim za pobyt w hotelu, pensjonacie, ośrodku wczasowym lub za imprezę turystyczną. Listę obiektów, które realizują tę formę płatności znajdziesz pod adresem bonturystyczny.polska.travel/mapa. Uwaga: bonu nie można zamienić na gotówkę ani zapłacić za zagraniczne atrakcje. Ważne, aby w trakcie realizacji tej formy wsparcia uczestniczyło dziecko

Więcej o: