300 plus dla przedszkolaka 2021 - czy ta grupa otrzyma wsparcie? Poznaj warunki

Dnia 1 lipca rozpoczęło się składanie wniosków dotyczących programu "Dobry start". W celu otrzymania wsparcia finansowego, należy spełnić określone warunki. Co zatem z 300 plus dla przedszkolaka? Odpowiadamy.

Ten program umożliwia wielu młodym osobom możliwość lepszego startu poprzez przeznaczanie wsparcia finansowego. Jest ono wypłacane bez względu na wysokość dochodu rodziców. Jakie są warunki? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. 

Zobacz wideo Joanna Przetakiewicz pochwaliła się widokami z jachtu

Wnioski o 300 plus 2021 - kto może ubiegać się o ten rodzaj wsparcia?

Wsparcie finansowe otrzymują rodzice lub opiekunowie dzieci, które się uczą. Na 300 plus mogą liczyć także uczniowie niebędący na utrzymaniu rodziców. Osoby dotknięte niepełnosprawnością mogą otrzymać ten rodzaj świadczenia do ukończenia do 24 roku życia. Pomoc przysługuje również osobom uczącym się w szkole policealnej lub w takiej dla dorosłych. 

Britain Royals 17-latka odziedziczyła majątek po księciu Filipie. Teraz chodzi w jego marynarce i upodabnia się do Kate

300 plus dla przedszkolaka - czy dzieci z tej grupy dostaną wsparcie?

Dziecko, które chodzi do zerówki nie otrzymuje tego typu dofinansowania, dlatego też najmłodsi realizujący na przykład roczne przygotowanie przedszkolne nie mogą liczyć na 300 plus. Podobna sytuacja występuje w przypadku studentów uczelni wyższej. Ta grupa również nie otrzyma wsparcia finansowego.

Meghan Markle nie marzyła o sławie Meghan Markle nie chciała być sławna. Nienawidziła czerwonego dywanu

Jak złożyć wniosek o 300 plus przez internet?

Po spełnieniu określonych warunków można przystąpić do składania wniosku. Można dokonać tej czynności w następujący sposób:

  • za pomocą PUE ZUS,
  • za pomocą portalu Emp@tia,
  • za pośrednictwem banku.

Uwaga: wnioski przyjmowane są do 30 listopada bieżącego roku. Warto wypełnić tę formalność już teraz, podczas wakacji. Złożenie wniosku w późniejszym okresie oznacza jednocześnie odroczenie wypłaty dofinansowania. Reasumując: im szybciej, tym lepiej!

Więcej o: