Loteria szczepionkowa. Jak sprawdzić wygrane? Uważaj na oszustów!

1 lipca ruszyła loteria Narodowego Programu Szczepień, powszechnie nazywana loterią szczepionkową. Zaszczepieni przeciw COVID-19 mogą w niej wygrać nagrody pieniężne, hulajnogi i samochody osobowe. Jak sprawdzić wygrane? Gdzie znaleźć listę osób, które wygrały?

Każda osoba pełnoletnia, która przyjmie szczepionkę przeciw COVID-19 (pełne szczepienie jedno- lub dwudawkowym preparatem) może wziąć udział w losowaniu nagród w loterii szczepionkowej. Zarejestrować się do niej możesz na dwa sposoby: 

  • wykonując telefon na numer 989 i wyrażając zgodę na udział w losowaniu do 30 września,
  • wypełniając formularz przez Internetowe Konto Pacjenta na stronie www.pacjent.gov.pl.

Rejestracji możesz dokonać do 30 września 2021 roku. 

Zobacz wideo Na czym będzie polegała loteria narodowa? "Będą cztery szanse"

Loteria Narodowego Programu Szczepień. Jakie nagrody do wygrania? 

W loterii Narodowego Programu Szczepień można wygrać wiele cennych nagród. Każdy z uczestników loterii ma cztery szanse na wygrane. Na jakie nagrody można liczyć?

  • Losowanie dzienne: co 500 osoba otrzymuje 200 zł, a co 2000 - 500 zł,
  • losowanie tygodniowe: w środę można wygrać 50 tys. zł oraz jedną z 720 hulajnóg Segway-Ninebot,
  • losowanie miesięczne: podczas trzech losowań na miesiąc można zdobyć 100 tys. zł oraz auto Toyota Corolla,
  • losowanie finałowe: na zwycięzcę czeka 2x Toyota C-HR oraz 2x milion złotych.

Loteria szczepionkowa - jak sprawdzić wygrane? 

Zwycięzcy nagród dziennych zostaną SMS-owo poinformowani o wygranej w ciągu 5 dni od momentu rejestracji w loterii. SMS wysłany z numeru oznaczonego jako "Loteria" otrzymasz na numer podany przy rejestracji. 

Osoby, które wygrają nagrodę tygodniową, miesięczną lub finałową, otrzymają wiadomość o wygranej w ciągu dwóch dni od dnia następnego po losowaniu. SMS także będzie oznaczony jako "Loteria".

Osoby, które zdobędą nagrody  I, II, III, IV, V i VI stopnia otrzymają także SMS-a z linkiem do formularza elektronicznego. Formularz należy wypełnić i wysłać w ciągu 10 dni od następnego dnia po otrzymaniu wiadomości o wygranej. 

Loteria Narodowego Programu Szczepień. Uwaga na oszustów! 

Pamiętaj, aby dokładnie sprawdzić, czy adres otrzymanego linku jest poprawny. Powinien prowadzić do rządowej strony loterii: gov.pl/szczepimysie/loteria. Wielu oszustów może próbować wyłudzić od ciebie dane osobowe, dlatego lepiej być ostrożnym. Po otrzymaniu wiadomości o wygranej sprawdź listę zwycięzców na stronie loterii.

Więcej o: