Bon turystyczny dla emerytów 2021 - ta informacja może rozczarować seniorów

Bon turystyczny to rodzaj wsparcia finansowego dla wielu polskich rodzin oraz sektora turystycznego. Kiedy ten typ świadczenia zostanie uruchomiony także dla seniorów? Poniżej odpowiedzi na nurtujące pytania.

Zdaniem Senatu słusznym jest udzielenie tego typu wsparcia także emerytom oraz rencistom. Pandemię COVID-19 bez wątpienia odczuł każdy z nas, a jeśli chodzi o poszczególne sektory to na pewno branża turystyczna odnotowała duży spadek w przychodzie. Bon na wypoczynek pomoże wyjść z kryzysu finansowego, który wystąpił w wielu firmach.

Zobacz wideo Rozmawialiśmy z seniorami zaszczepionymi na COVID-19

Bon turystyczny dla emerytów 2021 - kiedy wejdzie w życie?

Według ustawy bon turystyczny dla starszej części społeczeństwa zostanie uruchomiony 1 września 2021 roku. Niektórzy emeryci i renciści są tym faktem oburzeni, ponieważ chcieliby skorzystać z niego podczas letnich miesięcy. Wybranie się na wakacje poza sezonem ma jednak swoje plusy. W takim okresie jest mniej tłoczno, a co za tym idzie - bezpieczniej. Bon turystyczny dla seniorów jest szansą na poprawienie sytuacji w branży turystycznej poza sezonem, ponieważ w ciągu letnich miesięcy chętnych do skorzystania z tej formy płatności nie brakuje. Za projektem opowiedziało się 54 senatorów. Sprawę skomentował senator Krzysztof Kwiatkowski:

To nie powoduje żadnych wydatków z budżetu państwa. Z Polskiego Bonu Turystycznego skorzystała zaledwie jedna czwarta uprawnionych, czyli są zabezpieczone środki do wykorzystania przez seniorów. Rozszerzenie programu nastąpi we wrześniu, więc emeryci i renciści pojadą na wczasy po sezonie turystycznym, kiedy jest taniej i gdy branża turystyczna potrzebuje wsparcia

Bon turystyczny dla emerytów 2021 - ile będzie wynosił?

Status emeryta lub rencisty upoważnia do skorzystania z tego typu bonu. Taki senior otrzyma jednorazową pomoc w wysokości 500 zł do wydania na nocleg w hotelu, pensjonacie lub inne atrakcje turystyczne. Pieniądze mogą trafić do nawet 9 mln seniorów! Z bonu turystycznego będzie można skorzystać z z 1 września 2021 roku do 31 marca 2022 roku. 

Więcej o: