Nawet kilka milionów zaszczepionych zostało wykluczonych z loterii szczepionkowej. Zabawa nie dla wszystkich

Loteria szczepionkowa - zapisy. Loteria szczepionkowa ruszyła 1 lipca. Szybko okazało się jednak, że nie wszyscy zaszczepieni mogą wziąć w niej udział. Totalizator Sportowy w ostatniej chwili mocno zaostrzył regulamin i wiele osób wykluczył z zabawy. Kto nie może wziąć udziału w loterii szczepionkowej?

Aby zachęcić Polaków do szczepień, rząd wraz z Totalizatorem Sportowym przygotował loterię, w której można wygrać cenne nagrody. W ostatnim momencie Totalizator sportowy wykluczył jednak część zaszczepionych Polaków z udziału w zabawie. 

Zobacz wideo Dlaczego Polacy nie chcą się szczepić na COVID?

Loteria szczepionkowa. Zapisy nie dla wszystkich zaszczepionych. Urzędnicy i ich rodziny nie mogą wziąć udziału w loterii

Udział w loterii mogą wziąć osoby, które ukończyły 18 lat i są zaczepione dwiema dawkami preparatów Pfizer, Moderna lub Astra Zeneca lub jedną Johnson and Johnson. Po przyjęciu pełnej szczepionki należy zgłosić chęć udziału w loterii, dzwoniąc na infolinię 989 lub rejestrując się przez Internetowe Konto Pacjenta. Nie każdy  jednak może wziąć udział w zabawie. 

Totalizator Sportowy standardowo wykluczył z zabawy swoich pracowników, ale nie tylko. W loterii nie mogą wziąć udziału urzędnicy państwowi oraz ich bliższe i dalsze rodziny. W ostatniej chwili zdecydowano także, że udziału w loterii nie mogą wziąć ci, którzy przyjęli tylko pierwszą dawkę preparatu dwudawkowego - wcześniej zapowiadano, że w zabawie będzie można wziąć udział już po pierwszej dawce szczepionki. 

Loteria szczepionkowa - zapisy. Kogo dokładnie Totalizator Sportowy wykluczył z udziału w loterii? 

Regulamin loterii wyklucza wszystkich pracowników Kancelarii Premiera, Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Obrony Narodowej, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwa Finansów, NFZ, Centrum e-Zdrowie, Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, członków Rady Medycznej przy premierze oraz zespołu ds. szczepień przy ministrze zdrowia. Dotyczy to pracowników zarówno na najwyższych, jak i najniższych szczeblach. 

To jednak nie wszystko. 9 pkt regulaminu wykreśla z uprawnionych do losowania w loterii szczepionkowej również wszystkich najbliższych krewnych z grupy powyżej.

Przez członków najbliższej rodziny rozumie się wszystkich krewnych wstępnych, zstępnych, rodzeństwo, małżonków, małżonków i zstępnych rodzeństwa, rodziców i rodzeństwo małżonków oraz osoby pozostające w stosunku przysposobienia - czytamy w regulaminie.

Loteria szczepionkowa. Nagrody kuszą Polaków

Co można wygrać w loterii szczepionkowej? Codziennie do wygrania jest od 200 do 500 zł, natomiast w losowaniu tygodniowym wygrać można 50 tys. zł oraz jedną z 720 hulajnóg Segway-Ninebot. Podczas trzech losowań miesięcznych do zdobycia jest 100 tys. zł lub auto Toyota Corolla, a w losowaniu finałowym czekają na zwycięzców 2x Toyota C-HR oraz 2x milion złotych.

Więcej o: