Jak złożyć wniosek o 300 plus? Nie każdy otrzyma wsparcie. Sprawdź warunki

Nabór wniosków o pomoc finansową ruszył już na początku miesiąca. W celu otrzymania tego typu świadczenia należy spełnić określone warunki. Jak złożyć wniosek o 300 plus? Poniżej odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania.

300 plus to inaczej wsparcie finansowe dla najmłodszych, którzy rozpoczynają rok szkolny. Przyznaje się je w ramach programu "Dobry start" niezależnie od wysokości dochodu rodziny. Należy jednak spełnić określone warunki. Jakie? Poniżej odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania.

Zobacz wideo Kiedy i gdzie składać wniosek o 300+?

Jak złożyć wniosek o 300 plus? Najpierw poznaj warunki

Wsparcie finansowe z racji "Dobrego startu" mogą otrzymać rodzice bądź opiekunowie dzieci, które uczą się w szkole lub dla tych do 20. roku życia niebędących na utrzymaniu rodziców. W przypadku dzieci dotkniętych niepełnosprawnością, świadczenie przysługuje do 24. roku życia. Pomoc ze strony Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przysługuje rodzinom bez względu na dochód. Świadczenie otrzymają także uczniowie szkół licealnych lub takich dla dorosłych, czyli wiek nie ma znaczenia. Należy podkreślić, że dzieci uczęszczające do przedszkola oraz studenci nie mogą pobierać świadczenia. To uczęszczanie do szkoły uprawnia do korzystania z 300 plus, nie uczelnia lub inna instytucja. 

Jak złożyć wniosek o 300 plus? Poznaj możliwości

Wniosek o 300 plus można założyć następującymi drogami:

  • za pośrednictwem PUE ZUS,
  • za pomocą portalu Emp@tia,
  • za pomocą banku.

Kiedy wypłata 300 plus 2021?

Wniosek można złożyć w powyższy sposób do 30 listopada 2021 roku. Jeśli dokona się tej formalności w przeciągu wakacyjnych miesięcy, pieniądze przyjdą maksymalnie 30 września 2021 roku. Złożenie wniosku w późniejszym terminie oznacza późniejszą wypłatę, w przeciągu dwóch miesięcy od wysłania dokumentu. Reasumując: im szybciej, tym lepiej! 

Więcej o: