Jak korzystać z bonu turystycznego? Musisz spełnić pewne warunki

Słonecznych dni coraz więcej, a to oznacza jedno - nadszedł czas na zasłużony wypoczynek! W realizacji letniego wyjazdu pomaga bon turystyczny, czyli forma wsparcia dla polskich rodzin oraz sektora turystycznego. Jak z niego skorzystać?

Polski Bon Turystyczny pomógł już niejednej polskiej rodzinie. Z tej formy płatności korzysta obecnie ogromna ilość Polaków. Można w ten sposób pokryć koszty pobytu w hotelu i nie tylko. Jak korzystać z bonu turystycznego?

Zobacz wideo Piotr Rubik mówi do teściowej po imieniu. Jakie mają relacje?

Jak korzystać z bonu turystycznego? Sprawdź warunki

Z tej formy wsparcia mogą skorzystać rodziny z dziećmi, które nie przekroczyły 18. roku życia. Na jednego potomka przysługuje wówczas 500 zł i oczywiście ta kwota może się zwiększyć w zależności od ilości posiadanych pociech. Dzieci niepełnosprawne mogą liczyć na dofinansowanie w wysokości 1000 zł. 

Jak korzystać z bonu turystycznego? Zapłacisz nim za wiele atrakcji

Za pomocą bonu zapłacisz za rodzinny wypoczynek w hotelu, pensjonacie, ośrodku wczasowym lub za wybraną atrakcję turystyczną. Możliwości jest wiele, co można zweryfikować wchodząc na ten adres: bonturystyczny.polska.travel/mapa. Co ważne, bonu nie można zamienić na gotówkę lub wykorzystać go na pobyt w miejscu poza granicami naszego kraju. W trakcie realizacji tej formy płatności musi uczestniczyć dziecko.

Jak korzystać z bonu turystycznego? Przejdź do wniosku

Po spełnieniu wymagań pora na inne formalności. W celu uzyskania tego typu wsparcia finansowego nie trzeba składać wniosku, a jedynie dokonać aktywacji w następujący sposób:

  • najpierw należy zalogować się na Platformę Usług Elektronicznych (www.zus.pl),
  • następnie trzeba wejść na zakładkę Polski Bon Turystyczny "Mój Bon" i uzupełnić dane kontaktowe.

Bon turystyczny zostanie wysłany w postaci 16-cyfrowego kodu na telefon lub podany adres mailowy. Należy go zachować i podać podczas realizacji płatności. 

Więcej o: