Emerytury stażowe najnowsze wiadomości 2021 - "dlaczego nie mogę decydować sam o sobie?"

Emerytury stażowe najnowsze wiadomości 2021: związek "Solidarność" zbiera podpisy pod projektem ustawy dotyczącego emerytur stażowych. Komitet został powołany, ale co z kampanią? Przedstawiamy najnowsze informacje w sprawie.

Emerytury stażowe to temat, wokół którego narasta poruszenie. Obywatele czekają na informacje dotyczące tego projektu od dość dawna. Od 7 lipca podpisy pod projektem ustawy o emeryturach stażowych zbiera związek "Solidarność". Co wiadomo w tej sprawie?

Zobacz wideo Nowe rozwiązania w zakresie szczepień. Od 1 lipca drugą dawkę będzie można przyjąć w dowolnym punkcie, a samorządy będą zachęcać seniorów do szczepień Wybierz serwis

Emerytury stażowe najnowsze wiadomości 2021 - dla kogo wcześniejsze świadczenie?

Jakie są założenie projektu związku "Solidarność"? Z wcześniejszej emerytury będą mogli skorzystać seniorzy po przepracowaniu: 35 lat u kobiet oraz 40 lat u mężczyzn. Wysokość świadczenia będzie mniejsza od minimalnego progu. Osoby, które zgromadzą minimalny kapitał początkowy, będą mogły ubiegać się o emeryturę stażową.

Horoskop dzienny - 14 lipca [Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec, Wodnik, Ryby] Horoskop dzienny - 14 lipca [Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec, Wodnik, Ryby]

Emerytury stażowe najnowsze wiadomości 2021 - seniorzy otrzymają niskie świadczenia?

Marek Lewandowski, czyli rzecznik "Solidarności" zaznacza, że minimalne świadczenie będzie przysługiwało seniorom, którzy uzbierają minimalny kapitał początkowy. Osoby z solidnymi składkami na koncie nie muszą się niczego obawiać. Sprawę skomentował następująco:

To są mity, że emerytura stażowa będzie niska. Jak może być niska emerytura u człowieka, który przez 40 lat solidnie płacił składki. Ona oczywiście będzie niższa, niż gdyby mężczyzna przeszedł na emeryturę w wieku 65 lat, ale proszę pamiętać, że emerytura jest prawem, z którego można skorzystać lub nie. Emerytura stażowa będzie kolejnym elementem tego wyboru - mówił Marek Lewandowski w rozmowie z Radiem Koszalin.

buty clarks Wyprzedaż butów Clarks - rabaty aż do 79%! Sandały trekkingowe sprawdzą się do zwiedzania i na piesze wycieczki

Emerytury stażowe najnowsze wiadomości 2021 - kiedy start kampanii? 

"Solidarność" ma trzy miesiące na zebranie podpisów pod projektem. Na chwilę obecną nie ma oficjalnych informacji na temat przebiegu kampanii. Z postów na grupie "Gdzie nasze emerytury stażowe panie prezydencie Duda" płyną jednak następujące wiadomości:

3 miesiące na zbieranie podpisów od momentu ogłoszenia w prasie ogólnopolskiej to wymóg ustawowy, a nie nasze założenie. Takie ogłoszenie pojawiło się w Naszym Dzienniku 7 lipca, a więc terminem zbiórki podpisów jest 6 października do godz. 24.00.
Kampanię będziemy kumulować w sierpniu i wrześniu. Nie da się prowadzić intensywnie przez 3 miesiące. Na razie wszyscy korzystamy z prostych narzędzi, ale będziemy to rozwijać - czytamy w poście.
Więcej o: