500 zł dla zaszczepionych - pieniądze za szczepienie? Tylko dla wybranych

W związku z tym, że zainteresowanie szczepieniami spada, rząd proponuje 500 zł w celu zachęcenia społeczeństwa do tej procedury. To kolejne z działań promujących korzystanie ze szczepionek, obok kampanii z udziałem sławnych osobistości. Co wiadomo w tej sprawie?

Jak widać, loteria i spoty z udziałem aktorów i sportowców to niewystarczające metody zachęcenia społeczeństwa do szczepień. Nowy pomysł rządu, czyli 500 zł dla zaszczepionych to kolejny sposób na zwiększenie ilości osób po szczepionce. Ten pomysł kierowany jest głównie do przedstawicieli przedziału 18-25 lat. 

Zobacz wideo Agnieszka Włodarczyk zważyła się tydzień po porodzie

500 zł dla zaszczepionych - zachęta dla młodych?

Dodatkowa gotówka dla osób w młodym wieku zawsze się przyda. Warto zaznaczyć, że grupa 18-25 lat jest najmniej zainteresowana szczepionkami. Z kolei najbardziej zainteresowani tym tematem są przedstawiciele grupy 41-70. Rząd chce zaproponować 500 zł za wzięcie udziału w szczepieniu przeciwko COVID-19. Coraz częściej mówi się o kolejnej fali koronawirusa w Polsce. Nowe pomysły pojawiają się w związku z tym, że zaszczepionych jest jedynie ok. 40% społeczeństwa. Podobną koncepcję zamierza wdrożyć w życie Grecja, gdzie za poddanie się szczepieniu można otrzymać bonus w wysokości 150 euro. Będzie on przeznaczony dla osób z przedziału 18-26 lat. Pomysł ma przejść do realizacji od połowy lipca. 

Dorota GardiasDorota Gardias zachwyca w letniej stylizacji. "Pani Doroto, klasa sama w sobie "

500 zł dla zaszczepionych - czy jesteśmy w stanie powstrzymać kolejną falę?

O kolejnej fali koronawirusa mówi się coraz częściej. Eksperci twierdzą, że przy obecnej sytuacji ze szczepieniami jest ona nieunikniona. Adam Niedzielski skomentował sprawę następująco:

Jeśli chodzi o formę kwoty przysługującej za szczepienie dla osób w przedziale 18-25, nie jest jeszcze wiadome, czy będzie wypłacona ona w formie gotówki czy może bonu. Pozostaje nam poczekać na oficjalne informacje w sprawie. 

Irma Grese"Piękna bestia". Miała zaledwie 20 lat i była najokrutniejszą strażniczką w Auschwitz

Więcej o: