ZUS - jak sprawdzić wysokość przyszłej emerytury? Prognoza niektórych przeraziła

ZUS PUE - wysokość przyszłej emerytury. Po aktualizacji systemu mamy dostęp do symulacji, która umożliwia przewidzenie wysokości tego typu świadczenia. Niektórych przeraziła kwota przyszłej emerytury. Sprawdź, ile wynosi Twoja.

O emeryturach w Polsce mówi się coraz głośniej. Warto o tej kwestii myśleć zawczasu, aby uniknąć skrajnie niskiego świadczenia i problemów z tej racji na starość. Czy masz czego się obawiać w kwestii emerytury? System PUE przeszedł aktualizację, która umożliwiła sprawdzenie wysokości świadczenia z przyszłości.

Zobacz wideo Jak wcześnie młodzi powinni zainteresować się swoimi przyszłymi emeryturami? [Q&A]

ZUS PUE - wysokość przyszłej emerytury może Cię zaskoczyć

Wszelkie informacje dotyczące stanu konta kiedyś były podawane drogą pocztową, natomiast od dwóch lat można szybciej zgromadzić ważne wiadomości dzięki Platformie Usług Elektronicznych ZUS, która umożliwia sprawdzenie swoich finansów bez wychodzenia z domu. System zakończył aktualizację i w związku z tym na koncie użytkownika jest informacja dotycząca zgromadzonego kapitału. Tegoroczna wiadomość podaje stan środków według stanu z 31 grudnia 2020 roku. Symulację emerytury otrzymają także osoby, którzy w ubiegłym roku ukończyli 35. rok życia. Niektórzy są zszokowani wysokością przypuszczalnego świadczenia, ponieważ spodziewali się większej kwoty. 

ZUS PUE - jak sprawdzić przyszłą emeryturę?

Jeśli nie posiadasz konta na w systemie, najszybciej można założyć je za pomocą Profilu Zaufanego. Opcją pomocną jest także bankowość elektroniczna, z której Polacy chętnie korzystaj w tym celu. Po wypełnieniu wszystkich formalności pojawi się panel główny z wieloma możliwościami. Należy rozwinąć na kafelek "Informacje o stanie konta". Należy zaznaczyć odnośnik "Szczegóły" przy 2019 roku i wejść w następnie w podsumowanie ubiegłego roku. Pożądana informacja kryje się pod "Hipotetyczną emeryturą".

Więcej o: