Emerytury stażowe. "Po przepracowaniu większości swojego życia chcemy mieć prawo do zasłużonego odpoczynku"

Emerytury stażowe - najnowsze informacje. Już od 7 lipca "Solidarność" może zbierać podpisy pod swoim projektem. Do tej pory jednak niewiele działo się w tym temacie. Teraz związek rusza z kampanią.

Kilka dni temu w artykule: Co z emeryturami stażowymi? "Kampanię będziemy kumulować w sierpniu i wrześniu" pisaliśmy, że niewiele dzieje się w sprawie emerytur stażowych. Okazuje się jednak, że "Solidarność" zabiera się za ogólnopolską kampanię i zaczyna zbieranie podpisów pod swoim projektem. 

Zobacz wideo Emerytury w Polskim Ładzie a składki zdrowotne. Kto straci, a kto zyska? [Q&A]

Emerytury stażowe. Komu będą przysługiwały? 

Projekt przygotowany przez "Solidarność" zakłada, że na wcześniejszą emeryturę będzie można przejść po przepracowaniu odpowiedniej liczby lat - 35 lat w wypadku kobiet i 40 lat w wypadku mężczyzn. Jak zapowiadają związkowcy, aby przejść na ten rodzaj emerytury, pracownik będzie musiał mieć uzbierany co najmniej minimalny kapitał, który pozwoli na wypłatę świadczenia nie mniejszego niż emerytura minimalna. 

Emerytury stażowe - najnowsze informacje. Rusza kampania "Solidarności" 

W czwartek 15 lipca Piotr Duda - przewodniczący NSZZ "Solidarność" - zamieścił na swoim profilu post promujący emerytury stażowe. Związek rusza powoli z ogólnopolską kampanią. 

"Solidarność" musi zebrać 100 tysięcy podpisów, aby projekt trafił do sejmu. Związkowcy chcą zachęcić Polaków do podpisywania się pod projektem. 

Opowiadając się za emeryturami stażowymi, działasz nie tylko w swoim interesie, ale przede wszystkim w imieniu wszystkich pracowników, którzy ciężką pracą zapracowali lub zapracują na zasłużony odpoczynek - czytamy na oficjalnej stronie projektu.

Emerytury stażowe - najnowsze wiadomości. Gdzie podpisać się pod projektem? 

Każda osoba posiadająca pełnię praw wyborczych może podpisać się pod projektem o emeryturach stażowych. Podpisy zbierane są w siedzibach regionalnych NSZZ "Solidarność". 

'Solidarność' zbira podpisy pod emeryturami stażowymi'Solidarność' zbira podpisy pod emeryturami stażowymi https://emeryturazastaz.pl/

Więcej o: