500 plus dla seniora - komu przysługuje wsparcie? "Skandal co robią z emerytami"

Na początku roku program 500 plus został poszerzony i z tej racji o pomoc finansową mogą ubiegać się emeryci oraz renciści. Czy to oznacza poprawę bytu u seniorów? Jak się okazuje, nie każdy otrzyma wsparcie. Należy spełnić określone warunki.

14. emerytura czy bon turystyczny to niejedyne formy wsparcia, z których może skorzystać starsza część społeczeństwa. Seniorzy mogą ubiegać się o dodatkowe świadczenie z racji programu "Rodzina 500 plus". Jakie warunki należy spełnić w tym celu?

Zobacz wideo Co oprócz 500 plus rodzicom oferuje państwo?

500 plus dla seniora - wsparcie nie dla wszystkich

O świadczenie mogą starać się emeryci lub renciści, którzy nie są w stanie samodzielnie funkcjonować. Do drugiej grupy uprawnionych do pobierania dodatkowego wsparcia finansowego należą seniorzy po 75. roku życia, korzystający z zasiłku pielęgnacyjnego. To jednak nie wszystkie warunki, jakie emeryt lub rencista musi spełniać.

Loteria spisu powszechnego. Kiedy losowanie, co można wygrać? (zdjęcie ilustracyjne) Narodowy Spis Powszechny loteria - wyniki 14.07.2021. Oto lista zwycięzców

500 plus dla seniora - pamiętaj o odpowiednich dokumentach

Oprócz wniosku o 500 plus senior powinien przygotować:

  • orzeczenie potwierdzające niezdolność do samodzielnego funkcjonowania.

W przypadku osób po 75. roku życia, które pobierają zasiłek pielęgnacyjny:

  • dokumenty medyczne,
  • dokumenty pochodzące np. z lecznicy rehabilitacyjnej lub zaświadczenie o stanie zdrowia.

500 plus dla seniora - ten warunek budzi kontrowersje

Na dodatkowe świadczenie mogą liczyć seniorzy o dochodzie nieprzekraczającym 1727,08 zł brutto. W sytuacji, kiedy emeryci lub renciści otrzymują kwotę o tej wysokości lub wyższą, nie mogą liczyć na 500 plus. Warto pamiętać, że renta rodzinna i zasiłek pielęgnacyjny nie wliczają się do dochodu. Jeśli chodzi o wysokość wsparcia to należy liczyć się z pomniejszonym dofinansowaniem o kwotę przekroczenia progu. 500 zł trafi do osób, których dochód wynosi 1227,08 zł lub mniej.

Spis powszechny Loteria spisowa 2021 wyniki z 14.07.21. Kto zwyciężył w finałowym losowaniu?

Więcej o: