Kiedy wypłata 500 plus w lipcu? Na pieniądze trzeba jeszcze trochę poczekać

Kiedy wypłata 500 plus w lipcu? To pytanie zadaje sobie wielu rodziców. Od tego roku wnioski trzeba składać raz do roku, więc rodzice, którzy nie dotrzymali terminu, nie otrzymają wypłaty w tym miesiącu. Sprawdź, kiedy otrzymasz 500 plus.

Z programu 500 plus rok rocznie korzysta około 500 tysięcy Polaków. Co miesiąc wiele rodzin czeka na dofinansowanie i zastanawia się, kiedy otrzyma dodatkowy zastrzyk gotówki. 

Zobacz wideo Tusk: Nikt nikomu nie zabierze 500+

Kiedy wypłata 500 plus? W lipcu nie wszyscy otrzymają pieniądze

Jeśli długo zwlekaliście ze złożeniem wniosku, to może okazać się, że w lipcu nie otrzymacie jeszcze pieniędzy z programu "Rodzina 500 plus". 

Złożenie wniosku do 30 kwietnia 2021 gwarantowało wypłatę świadczenia do 30 czerwca 2021 i kolejnych świadczeń co miesiąc. Jeśli wniosek został złożony w maju 2021 roku, pieniądze zostaną ci wypłacone do 31 lipca. Wypłatę otrzymacie z wyrównaniem za czerwiec.

Wszyscy ci, którzy złożyli wniosek o 500 plus w czerwcu, mogą spodziewać się wypłaty świadczenia dopiero pod koniec sierpnia. Świadczenie zostanie wypłacone z wyrównaniem od czerwca. Natomiast złożenie wniosku do końca lipca oznacza oczekiwanie na świadczenie do 30 września 2021. I choć okres świadczeniowy rozpoczął się w czerwcu, to wszyscy spóźnialscy (czyli ci, którzy złożą wniosek w lipcu) otrzymają świadczenie z wyrównaniem od lipca. 

Kiedy 500 plus? W lipcu otrzymasz pieniądze dopiero pod koniec miesiąca

Świadczenia rodzinne - w tym 500 plus - wypłacane są pod koniec miesiąca. Najczęściej są to ostatnie 4 dni robocze miesiąca. To oznacza, że w tym roku 500 plus otrzymasz między 27 a 30 lipca. 

Wniosek o 500 plus 2021. Kiedy złożyć wniosek po narodzinach dziecka? 

Jeśli jesteś rodzicem nowo narodzonego dziecka, także możesz ubiegać się o dofinansowanie z programu. Najlepiej zrobić to w ciągu 3 miesięcy od narodzin pociechy, ponieważ wtedy otrzymasz świadczenie z wyrównaniem od dnia narodzin dziecka

Więcej o: