Spis powszechny 2021 - do kiedy? Lepiej pilnować terminu

Narodowy Spis Powszechny jest obowiązkowy. Można wypełnić tę formalność internetowo. Jeśli dana osoba nie jest w stanie się samospisać, z pomocą przychodzą rachmistrzowie spisowi. Do kiedy można uzupełnić formularz?

Pytania pochodzące z Narodowego Spisu Powszechnego budzą kontrowersje. Z tego względu wiele osób odkłada ten obowiązek w czasie. Należy jednak pamiętać, że niewypełnienie formularza wiąże się z poważnymi konsekwencjami. Kiedy mija termin?

Zobacz wideo Bracia Mroczkowie pokazali niespodziankę urodzinową

Spis powszechny 2021 - do kiedy? Poznaj termin

To badanie rozpoczęło się 1 lipca 2021 roku i potrwa do 30 września. Obywatele są zaskoczeni pytaniami dotyczącymi wyznawanej religii, związku oraz miejsca zamieszkania. Wiele osób traktuje takie informacje jako dane wrażliwe. Na pytania należy odpowiedzieć zgodnie z prawdą. Podawanie fałszywych danych w spisie wiąże się z pozbawieniem wolności do lat dwóch, zaś odmowa udziału w Narodowym Spisie Powszechnym oznacza grzywnę w wysokości 5 tys. złotych. 

Spis powszechny infolinia - jak można się spisać?

Jednostki, które są wykluczone z cyfrowych zapisów mogą wypełnić ten obowiązek telefonicznie. Pomoże w tym celu infolinia pod następującym numerem: 22 279-99-99. Pracownicy statystyki publicznej pomogą w wypełnieniu spisu od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00. Więcej informacji na ten temat można znaleźć pod adresem spis.gov.pl.

Spis powszechny rachmistrz - jak sprawdzić tożsamość osoby, która pomaga nam w spisie?

Osoby, które nie mogą wypełnić obowiązku Narodowego Spisu Powszechnego drogą online lub telefoniczną, otrzymają pomoc ze strony rachmistrza. Taka osoba dzwoni do respondenta z numeru 22 828 88 88 lub z infolinii spisowej. Rachmistrzowie realizują także wywiady bezpośrednie. Jak zweryfikować tożsamość rachmistrza?

  • Za pomocą aplikacji dostępnej na stronie https://rachmistrz.stat.gov.pl/,
  • kontaktując się infolinią spisową numerem 22 279 99 99 i wybierając 1, czyli Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań, a następnie 2 - weryfikacja tożsamości rachmistrza.
Więcej o: