500 plus dla emeryta - dla kogo dodatkowe pieniądze? "To obrzydliwe podejście do starszych ludzi"

Z racji poszerzenia programu 500 plus o dodatkowe świadczenia, z tego rodzaju wsparcia może korzystać także najstarsza część społeczeństwa. Jak się okazuje, nie dla każdego jednak jest przewidziana dodatkowa pomoc. Seniorzy muszą spełnić pewne warunki, które są zaskakujące.

Program "Rodzina 500 plus" został poszerzony o dodatkowe wsparcie na początku roku. To kolejna forma pomocy dla seniorów, którzy mogą liczyć na 14. emeryturę oraz bon turystyczny, dostępny od września. Jak się okazuje z 500 plus nie może skorzystać każdy emeryt czy rencista. Należy spełnić pewne warunki. 

Zobacz wideo Co oprócz 500 plus rodzicom oferuje państwo?

500 plus dla emeryta - ten warunek zszokował wszystkich

O ten rodzaj wsparcia finansowego mogą ubiegać się seniorzy korzystający z emerytury czy renty, którzy są niezdolni do samodzielnej egzystencji. Kolejni uprawnieni pochodzą z grupy pobierającej zasiłek pielęgnacyjny po 75. roku życia, jednakże to nie ten warunek budzi kontrowersje. Najbardziej zszokowała seniorów wiadomość o kwocie dochodu. Z 500 plus dla emeryta może skorzystać osoba o dochodzie nieprzekraczającym kwoty 1727,08 zł brutto. Seniorzy z dochodem o tej wysokości lub wyższym nie mogą liczyć na dodatkową gotówkę. Warto zaznaczyć, że do kwoty zarobku nie wlicza się renta rodzinna oraz zasiłek pielęgnacyjny. 500 zł otrzymają osoby z dochodem wynoszącym maksymalnie 1227,08 zł lub mniej. Przekroczenie tej kwoty wiąże się z redukcją wsparcia z 500 plus. Ten temat spotkał się z oburzeniem seniorów. Na naszym Facebooku można znaleźć następujące komentarze:

I znowu podziały na tych i na tych. Albo wszyscy emeryci albo wcale!!!!
WSTYD, KPINA
to obrzydliwe podejście do starszych ludzi ,niejednokrotnie potrzebujących dużego wsparcia..

500 plus dla emeryta - jak złożyć wniosek?

Po spełnieniu określonych warunków można starać się o wsparcie finansowe z tego programu. Wniosek o 500 plus należy złożyć w instytucjach typu ZUS, KRUS lub innej placówce zajmującej się wydawaniem świadczeń takich jak emerytura lub renta. Do wniosku należy dołączyć dokument potwierdzający niezdolność do samodzielnej egzystencji, zaś w przypadku seniorów z zasiłkiem po 75. roku życia - dokumenty medyczne i inne zaświadczenia, np. te pochodzące z lecznicy rehabilitacyjnej.

Więcej o: