500 plus dla zaszczepionych - rodzice w szoku. Pieniądze nie dla każdego

500 plus dla zaszczepionych - informacje. Ten temat budzi kontrowersje. Czy na świadczenie z racji programu 500 plus powinni liczyć tylko i wyłącznie osoby zaszczepione? Taka koncepcja spotkała się z krytyką. Z jakiego powodu?

Ten temat nie przestaje zaskakiwać. Szczepienia przeciwko COVID-19 mają swoich zwolenników i przeciwników, co widać po statystykach. Kompletne szczepienie (czyli posiadanie dwóch dawek bądź jednej, w zależności od producenta) ma za sobą 43,06% mieszkańców Polski. 500 plus dla zaszczepionych to z kolei forma zachęty do zaszczepienia się. 

Zobacz wideo Małgorzata Rozenek opowiadała o swoim szczepieniu i krytykowałą foliarzy. Nagle wyznała, że straciła bliską osobę

500 plus dla zaszczepionych - poznaj warunki

Obecnie z tego rodzaju świadczenia mogą korzystać rodziny z dziećmi oraz seniorzy. Dodatkowa gotówka pochodząca z programu "Rodzina 500 plus" pomogła już wielu Polakom w ciężkiej sytuacji finansowej. 500 plus dla zaszczepionych miałoby na celu zachęcenie społeczeństwa do przyjęcia szczepionki. O pomyśle opowiedział Tomasz Lenz z PO w programie "Debata Tygodnia", emitowanym na kanale Polsat News:

Trzeba zastanowić się nad tym, czy nie zwrócić się do osób, które otrzymują pomoc socjalną, 500 plus czy różnego rodzaju inne wsparcie socjalne - te osoby powinny, jeżeli zdrowie im na to pozwala, się zaszczepić. Dla swojego dobra.

Czy osobom niezaszczepionym powinno zostać odebrane świadczenie z racji programu "Rodzina 500 plus"? Zdaniem posła wypłata tego rodzaju wsparcia powinna zostać wstrzymana do momentu otrzymania szczepionki. 

500 plus dla zaszczepionych - wypłata

Ta koncepcja jak na razie nie obowiązuje, dlatego też rodzice mogą liczyć na wsparcie finansowe z racji programu 500 plus bez względu na to, czy mają za sobą szczepienie czy nie. W celu otrzymania tego świadczenia należy złożyć wniosek. Ważny jest przy tej kwestii termin, ponieważ im szybciej to zrobimy, tym szybciej dostaniemy fundusze. Na wypłatę w tym miesiącu mogą liczyć osoby, które dopełniły tej formalności w terminie od 1 do 31 maja 2021 roku. 

Więcej o: