Bon turystyczny dla seniora - kiedy będzie można z niego skorzystać? Niektórzy mogą być zawiedzeni

Bon turystyczny dla seniora - informacje. Ten projekt zyskał poparcie wielu Polaków. Zdążył już wesprzeć mnóstwo polskich rodzin, które dzięki dofinansowaniu mogły udać się na wymarzone wakacje. Ten program przewidział także wsparcie dla seniorów. Poznaj szczegóły bonu turystycznego dla starszej części społeczeństwa.

Bon turystyczny to rodzaj wsparcia finansowego dla polskich rodzin, branży turystycznej oraz od niedawna - dla emerytów i rencistów. Starsza część społeczeństwa musi jednak trochę poczekać na wakacje zrealizowane za pomocą bonu. Kiedy będzie można z niego skorzystać?

Zobacz wideo Jak uzyskać i jak wykorzystać bon turystyczny?

Bon turystyczny dla seniora - kiedy rusza?

Przy korzystaniu z Polskiego Bonu Turystycznego dochód nie ma znaczenia. W przypadku rodzin z dziećmi, 500 zł przyznawane jest dla każdego potomka, zaś w przypadku dzieci niepełnosprawnych - 1000 zł. Jak wygląda sytuacja w przypadku starszej części społeczeństwa? Dofinansowanie do wypoczynku mogłoby otrzymać nawet 9 milionów seniorów! Sprawę skomentował senator Krzysztof Kwiatkowski:

- To nie powoduje żadnych wydatków z budżetu państwa. Z Polskiego Bonu Turystycznego skorzystała zaledwie jedna czwarta uprawnionych, czyli są zabezpieczone środki do wykorzystania przez seniorów. Rozszerzenie programu nastąpi we wrześniu, więc emeryci i renciści pojadą na wczasy po sezonie turystycznym, kiedy jest taniej i gdy branża turystyczna potrzebuje wsparcia

Źródło: Nowości Dziennik Toruński.

W związku z powyższym komentarzem niektórzy seniorzy mogą być zawiedzeni, ponieważ część z nich chciałaby pojechać na wakacje w ciągu najbliższych tygodni. Warto mieć na uwadze, że wyjazd poza sezonem jest nieco bardziej bezpieczny.

Bon turystyczny dla seniora - do kiedy można z niego skorzystać?

Świadczenie dla seniorów miałoby wynosić tyle samo, ile dla rodzin z dziećmi, czyli 500 zł wypłacane jednorazowo. Jaki jest warunek otrzymania tego typu wsparcia finansowego? Należy posiadać status emeryta lub rencisty. Seniorzy będą mogli skorzystać z bonu turystycznego od 1 września 2021 do 31 marca 2022 roku.

Więcej o: