Emerytury stażowe najnowsze informacje - jak wyglądają przy obecnym świadczeniu? "Obie oznaczają życie pod mostem"

Emerytury stażowe najnowsze informacje: przed nami zmiany. Wokół tego tematu nie przestaje być głośno. Część seniorów wypatruje terminu wprowadzenia emerytur stażowych, gdyż jak na razie jest to niespełniona obietnica Andrzeja Dudy. Jakich nowości możemy dowiedzieć się w tym temacie?

Emerytury stażowe zakładają przejście na wcześniejszy odpoczynek przed osiągnięciem wieku emerytalnego. Istnieje jednak pewien warunek, który upoważnia do skorzystania z tego typu świadczenia. Szeroko komentowaną propozycją jest także zwolnienie z wypłat ZUS dla wybranych. Poznaj najnowsze informacje w sprawie.

Zobacz wideo Sejm uchwalił 'jarkowe'

Emerytury stażowe najnowsze informacje - dla kogo zwolnienie z podatku?

Zwolnienie z podatku PIT obowiązywałoby przy świadczeniu w wysokości do 2500 zł brutto ze względu na podwyższenie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł na miesiąc. Aktualnie sytuacja wygląda następująco: seniorzy o najniższym dochodzie mogą skorzystać z kwoty zwolnionej z podatku do 8 tys. zł i od pozostałości muszą odjąć 17% PIT. Przy zwolnieniu z podatku należy liczyć się z tego, że będzie trzeba odjąć 9% składki zdrowotnej. 

Emerytury stażowe najnowsze informacje - projekt "Solidarności" 

"Solidarność" nie czeka na działania prezydenta i bierze sprawy w swoje ręce. Partia rozpoczęła kampanię, która zajmuje się promowaniem emerytur stażowych. Jakie są jej założenia?

  • z wcześniejszej emerytury może skorzystać osoba urodzona po 31 grudnia 1948 r.,
  • w przypadku kobiet staż pracy musi wynosić min. 35 lat, a mężczyzn 40 lat,
  • nowa emerytura nie może być niższa od minimalnej przypadającej na dany rok.

Wskutek ewentualnych zmian zachodzą dwa zjawiska. Seniorzy po osiągnięciu progu emerytalnego korzystają ze świadczenia i jednocześnie pracują. Nowa tendencja w społeczeństwie polega na tym, że przedstawiciele starszej części społeczeństwa odkładają przejście na emeryturę w czasie, ponieważ wiedzą, że każdy miesiąc spędzony w pracy oznacza wyższe świadczenie. Jakie reakcje obywateli można zaobserwować na naszym Facebooku i stronie głównej?

Obie oznaczają życie pod mostem
Kpią z ludzi bo co mi zrobisz już nic można wszystko.
Więcej o: