Jak złożyć wniosek na bon turystyczny? Uzyskanie bonu zajmie ci chwilę

Wakacje to świetny moment, żeby skorzystać z bonu turystycznego. Możesz zapłacić nim za wyjazd dziecka lub inne atrakcje. Jak złożyć wniosek o bon turystyczny? Komu przysługuje świadczenie? Odpowiadamy!

Polski Bon Turystyczny to wsparcie finansowe dla rodzin z dziećmi. Dzięki niemu rodzice otrzymają dodatkowe pieniądze na wypoczynek dla swoich pociech. Dodatkowo tzw. 500 plus na wakacje wspiera branżę turystyczną, która po lockdownie spowodowanym pandemią, przechodzi kryzys. Z raportu portalu Noclegi.pl wynika, że od momentu wprowadzenia świadczenia Polacy wydają na wakacje więcej, a ich wypoczynek jest o trzy dni dłuższy niż ten bez bonu. 

Zobacz wideo Sprytna wyprawa na plażę, czyli zrób sobie torbę, grilla i wkłady do lodówki, a potem ukryj cenne rzeczy!

seniorzy, bon turystyczny. Zdjęcie ilustracyjne Od kiedy będzie można skorzystać z bonu turystycznego dla seniora? Podano termin

Komu przysługuje bon turystyczny? 

Polski Bon Turystyczny to jednorazowe wsparcie finansowe dla rodzin z dziećmi. Rodzice lub opiekunowie otrzymują do wykorzystania 500 zł na każde dziecko, które nie ukończyło 18 lat. Rodzice dzieci niepełnosprawnych otrzymują w ramach dofinansowania 1000 zł.

Jak złożyć wniosek na bon turystyczny? Bon otrzymasz w kilka minut

Wcale nie musisz wypełniać specjalnego wniosku, aby otrzymać bon turystyczny. Bon wystarczy aktywować. Zrobisz to, logując się na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS na www.zus.pl. Wybierz zakładkę "Ogólny" i przejdź do zakładki "Polski Bon Turystyczny" → "Mój bon". Następnie wystarczy uzupełnić dane: podać adres e-mail oraz numer telefonu komórkowego. Na twój numer telefonu lub adres e-mail zostanie wysłany 16-cyfrowy kod, którym będziesz płacić za atrakcje. 

Koniecznie podaj w formularzu numer telefonu, którego używasz na co dzień. Na ten numer będziesz otrzymywać wiadomości z kodami potwierdzającymi płatność, więc musisz mieć telefon przy sobie. 

Jeśli masz dwoje dzieci lub więcej otrzymasz jeden kod do wykorzystania. Dzięki temu nie będziesz mieć problemu z płaceniem od razu za wszystkie swoje dzieci. 

Bon turystyczny Jak korzystać z bonu turystycznego? Musisz spełnić pewne warunki

Jak zapłacić bonem turystycznym? 

Jeśli chcesz za nocleg lub atrakcje turystyczne zapłacić bonem, poinformuj o tym osobę przyjmującą płatność. Następnie podaj o otrzymany wcześniej 16-cyfrowy kod. Na twój telefon przyjdzie wiadomość SMS z kodem potwierdzającym płatność. Wystarczy potwierdzić płatność otrzymanym kodem i gotowe. 

Jeśli płatność przewyższa wartość bonu turystycznego, możesz dopłacić różnicę w inny sposób - przelewem, gotówką lub kartą. 

Więcej o: