Emerytury stażowe - najnowsze informacje. "Już nie wierzę w obietnice"

Seniorzy są oburzeni faktem, że emerytury stażowe to jak na razie jedna z niespełnionych obietnic wyborczych Andrzeja Dudy. W związku z tym Lewica, OPZZ i "Solidarność" apelują o realizację tego projektu. Kiedy możemy spodziewać się wcześniejszej emerytury?

Zainteresowanie tym tematem nie spada. Część seniorów z niecierpliwością wypatruje terminu realizacji emerytur stażowych. Lewica już rok temu złożyła projekt ustawy dotyczący tego świadczenia. Do dnia dzisiejszego nie doczekał się on urzeczywistnienia.

Zobacz wideo Deresz: Nie eksponujmy swoich emocji w negatywny sposób. Mamy jeszcze dużo szans medalowych Wybierz serwis

Emerytury stażowe - najnowsze informacje. Kto może skorzystać z tego typu świadczenia?

Zgodnie z założeniami tego projektu, na wcześniejszą emeryturą mogłyby przejść kobiety po przepracowaniu 35 lat oraz mogliby przejść mężczyźni ze stażem pracy wynoszącym 40 lat. Drugim warunkiem jest natomiast zgromadzenie kapitału pozwalającego na wypłatę świadczenia w wysokości co najmniej równej minimalnej emeryturze. 

Emerytury stażowe - najnowsze informacje. Walka o projekt Lewicy i "Solidarności"

Ten projekt nie doczekał się realizacji, dlatego Lewica i Solidarność wzięły sprawy w swoje ręce. W marcu rok temu Lewica złożyła swój plan, ale do tej pory nie doczekał się on rozpatrzenia. Z kolei "Solidarność" zajęła się sprawą w tym roku. Związek czeka na zebranie 100 tys. podpisów i wówczas sejm będzie mógł rozpatrzyć ten projekt. 

Emerytury stażowe - najnowsze informacje. Apel OPZZ

Apeluję do prezydenta, prezesa Kaczyńskiego i premiera o jak najszybsze wprowadzenie emerytur stażowych. Proszę nie przygotowywać nowych projektów, bo są już gotowe co najmniej cztery: OPZZ-u, „Solidarności", Lewicy i PSL-u - mówił w Sejmie wiceprzewodniczący OPZZ Sebastian Koćwin.

OPZZ ponad 11 lat temu złożyło projekt zakładający wprowadzenie dodatkowego prawa do emerytury dla kobiet z 35-letnim stażem oraz dla mężczyzn z 40-letnim. Pod tą koncepcją złożono prawie 800 tys. podpisów. Projekt ten został jednak odrzucony. Emerytury stażowe budzą w seniorach oburzenie, co widać w komentarzach od naszych czytelników:

Już nie wierzę w obietnice
To jest przykład, czy ufać politykom
Dalej będą dawać tym co nie pracują
Więcej o: