Gdzie można zrealizować bon turystyczny? Lista atrakcji jest długa

Bonem turystycznym możesz zapłacić za noclegi i atrakcje turystyczne na terenie Polski. Warto jednak wiedzieć, że nie wszystkie obiekty przyjmują płatność bonem. Gdzie można zrealizować bon turystyczny? Podpowiadamy! Jeszcze nie korzystasz z bonu? Sprawdź, jak aktywować bon turystyczny krok po kroku

Od zeszłego roku rodzice dzieci, które nie ukończyły jeszcze 18. roku życia, mogą skorzystać z dofinansowania wakacji. Polski Bon Turystyczny został wprowadzony, aby wesprzeć rodziny oraz polską branżę turystyczną, która przechodzi kryzys spowodowany lockdownem. 

Zobacz wideo Jak spakować kosmetyczkę na wakacje?

Jak aktywować bon turystyczny? Instrukcja krok po kroku

Aby aktywować bon, zaloguj się na swój profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS na www.zus.pl.

Nie masz jeszcze konta na platformie? Wystarczy, że się zarejestrujesz. Możesz to zrobić za pomocą profilu zaufanego, kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub przez bankowość internetową. W formularzu musisz podać swój aktualny adres e-mail oraz numer telefonu i wpisać hasło składające się z minimum 8 znaków, w tym małych i dużych liter, znaków specjalnych i cyfr. Następnie kliknij pole "Nie jestem robotem" i zaakceptować regulamin. Na koniec kliknij przycisk "Zarejestruj profil". Na adres e-mail podany w rejestracji zostanie wysłany login do portalu PUE ZUS.

Po zarejestrowaniu w serwisie wystarczy się zalogować, kliknąć zakładkę "Ogólny" i przejść do zakładki "Polski Bon Turystyczny" → "Mój bon". Uzupełnij dane: podaj adres e-mail oraz numer telefonu komórkowego. Bon turystyczny zostanie wysłany w formie 16-cyfrowego kodu na podany przez ciebie numer telefonu lub adres e-mail. 

Gdzie można zrealizować bon turystyczny? POT przygotowała listę atrakcji

Bon turystyczny możesz zrealizować w wielu miejscach na terenie Polski. Polska Organizacja Turystyczna (POT) jest odpowiedzialna za przygotowanie i aktualizowanie bazy obiektów, w których można płacić bonem. Lista wszystkich obiektów, które honorują płatność bonem turystycznym, dostępna jest na stronie: https://bonturystyczny.polska.travel/lista-podmiotow

Więcej o: