Lista hoteli bon turystyczny - gdzie można go zrealizować? Poznaj atrakcje

Za pomocą bonu turystycznego można zapłacić między innymi za nocleg oraz inne atrakcje na terenie naszego kraju. Które hotele umożliwiają skorzystanie z tej formy płatności? Poniżej znajdziesz listę takich obiektów.

Bon turystyczny to forma wsparcia finansowego, która pomogła już wielu polskim rodzinom podczas planowania letniego wypoczynku. Od września ta usługa będzie dostępna także dla emerytów i rencistów. Które hotele realizują tę formę płatności? Poniżej odpowiedź. 

Zobacz wideo Jak uzyskać i jak wykorzystać bon turystyczny?

Lista hoteli bon turystyczny - aktywacja usługi

W celu aktywacji bonu należy zalogować się na Platformę Usług Elektronicznych na stronie www.zus.pl. Jeśli nie posiadasz konta, można je założyć za pomocą profilu zaufanego, podpisu elektronicznego oraz przez Twój bank. Po zakończonej rejestracji należy kliknąć zakładkę "Ogólny" i następnie przejść do zakładki "Polski Bon Turystyczny", a tam do "Mój bon". Wystarczy uzupełnić dane osobowe. Bon zostanie wysłany w formie kodu składającego się z szesnastu cyfr na podany numer telefonu lub adres mailowy. 

Lista hoteli bon turystyczny - link

Ile wynosi wartość bonu turystycznego? Na każde dziecko przypada 500 zł. W przypadku potomków dotkniętych niepełnosprawnością, rodzina otrzymuje 1000 zł. Tę formę płatności można zrealizować w wielu obiektach na terenie naszego kraju. Czy tylko hotele umożliwiają realizację tej usługi? Na stronie rządowej możemy przeczytać, że bon turystyczny jest przeznaczony do wykorzystania w hotelu, gospodarstwie, a nawet na koloniach oraz obozach, za którymi przepadają dzieci. Co z imprezami turystycznymi? Za nie też można zapłacić w tej formie. Lista wszystkich obiektów, które realizują bon jest dostępna poniżej.

Lista obiektów realizujących bon turystyczny: w tych miejscach skorzystasz z bonu.

Więcej o: